
Triangle of Sadness, winnaar Gouden Palm, in Concordia
AlgemeenConcordia heeft weer nieuwe films. Mark Drenth bespreekt ze.
Triangle of Sadness: winnaar van de Gouden Palm in Cannes
Na de Fashion Week worden Carl en Yaya, een stel modellen en influencers, uitgenodigd op een jacht voor een luxe cruise. Terwijl de bemanning voor de gasten zorgt, weigert de kapitein zijn hut te verlaten als het beroemde galadiner nadert. De gebeurtenissen nemen een onverwachte wending en het machtsevenwicht wordt omgekeerd wanneer een storm toeslaat en het comfort van de passagiers in gevaar brengt. Triangle of Sadness is een humorvolle, spraakmakende en rake satire op de economische ongelijkheid in de wereld.
De film werd op het afgelopen filmfestival in Cannes bekroond met de Gouden Palm. Daardoor is Ruben Östlund nu toegetreden tot het zeer selectie groepje filmregisseurs dat de prestigieuze prijs tweemaal wist te winnen. Want ook met zijn vorige film, de satire op de kunstwereld The Square, wist hij de Gouden Palm in de wacht slepen.
Dag van de Korte Film: voor volwassenen én voor kinderen
Op de kortste dag van het jaar, 21 december, vieren we De Dag van de Korte Film. ‘s Middags met een speciaal filmprogramma voor kinderen, ‘s avonds met de beste korte films van eigen bodem voor volwassenen. De korte film is spannend, veelzijdig en heeft voor iedereen iets te bieden. Ook is het dé plek waar jong filmtalent zich als eerste aandient. Om meer aandacht te geven aan korte films, is de kortste dag van het jaar, 21 december, uitgeroepen tot Dag van de Korte Film, zowel in Nederland als daarbuiten.
Om 15.00 uur trakteren we kinderen vanaf vier jaar op de beste korte films uit Europa. Alles verandert in deze films. ’s Avonds zijn de beste korte films van eigen bodem te zien. Met onder andere de Gouden Kalfwinnaars In Flow of Words en La Ultima Ascensión en de korte animatie It’s Nice In Here die dit jaar voor de Semaine de la Critique in Cannes werd geselecteerd.
Erasing Frank: over punk en vrije meningsuiting
Verontrustend drama, geschoten in korrelig zwart-wit over punkzanger Frank die in een psychiatrische kliniek beland wegens ‘anti-staatsopzweping en propaganda’. In Boedapest in 1983 geven Frank en zijn punkband een opzwepend concert. Tijdens het optreden wordt de band gearresteerd wegens ‘anti-staatsopzweping en propaganda’. Met hulp van zijn vriendin Anna lukt het Frank gevangenisstraf te vermijden en komt hij op de open afdeling van de psychiatrische kliniek waar Hanna werkt. De film wordt nabesproken, in de serie Movies that Matter.


















