Afbeelding
Foto: ROBERT HOETINK

327ste

Algemeen

Het moet niet gekker worden met die boeren. Nou hebben ze zomaar de Afsluitdijk afgesloten.
Ja, het heet dan wel Afsluitdijk, maar het is de niet de bedoeling om daar met een zootje trekkers de boel te gaan afsluiten. Ik had de boeren wat slimmer ingeschat.
En als je dan ook nog ministers thuis lastig valt en distributiecentra blokkeert waardoor er geen vers brood meer bij de Jumbo komt te liggen, dan heb je je credits snel verspeeld.
En die mafkezen die zo vreselijk tekeer gingen tegen de politie doen de zaak van de boeren ook al geen goed. Ze verspelen alle sympathie. Frank en Ronald de Boer schijnen hun naam al te willen veranderen.
En dan hebben die boeren ook nog de vissers aangestoken. Echt. De haven van Harlingen lag plat. Er ging geen boot meer naar Terschelling en Vlieland! Rederij Doeksen kon niet meer varen. De directeur van Doeksen haalde zelfs het journaal. Wel mooi dat ie Dirk Spoor heet. Het duurt vast niet lang meer dan is ie de baas van de NS.
Daar hebben ze trouwens ook al een personeelstekort en daarom rijden er minder treinen. Bij mij komt dan de vraag op of de boeren ook nog van plan zijn om met wat trekkers op het spoor te gaan staan.
Ach, ik vraag me wel meer af. Moet ik Ganna al wisselen in de tourpool? En moet er een Fransman in? Gelukkig is Henkie Lubberding bij de Avondetappe in De Lutte en hij heeft het me iets te vaak over corona. Misschien nog maar even wachten met de wissels.
Sagan heeft al 53 punten gehaald. Ik sta 327ste van de 11.103 in het klassement van de tub op 93 punten van de nummer 1.
Parijs is nog ver. Hoe is het eigenlijk met de Franse boeren?

Hans Assink schrijft al jaren via Tekstbureau Piet. En Piet staat voor Passie In Elke Tekst. Zijn boek Kollum is te bestellen via assink@home.nl en wordt indien gewenst per wielrenner thuis bezorgd. ‘En mooi dat Vlap weer terug is!’

Column Hans Assink

'Een aanwinst voor Lonneker'.
Nieuw speeltoestel op de Lonnekerschool 14 uur geleden
Afbeelding
13 wekenecho verdwijnt na 2027: waarom zwangere vrouwen dit niet meer krijgen 19 uur geleden
Na Francis, in de nazit, treedt orkest Wheels op.
Concert Politiekoor Twente met Francis van Broekhuizen 20 uur geleden
Afbeelding
Herfstknutselmiddag in Dal van de Mosbeek 12 okt, 13:47
Enschede Energie gaat voor duurzaam.
Enschede: textielstad van de toekomst! 12 okt, 09:50
Storing op de site van Albert Heijn.
Storing bij Albert Heijn: boodschappen kunnen niet worden bezorgd 12 okt, 09:33
Afbeelding
Ontdek de vogeltrek rondom Vliegveld Twente 11 okt, 14:02
Afbeelding
Geen film, wel een reis: ANI HU - The Experience komt naar Enschede 11 okt, 13:51