Esther Schopman heeft de Poolse Katarzyna Takao-Piastowska uitgenodigd.
Esther Schopman heeft de Poolse Katarzyna Takao-Piastowska uitgenodigd.

Poolse Katarzyna gaat het stadscarillon bespelen

Algemeen

Bijna elke zondag bespeelt stadsbeiaardier Esther Schopman de 49 klokken van het StadsCarillon. In de zomerperiode nodigt ze echter ook altijd een aantal andere beiaardiers/musici uit om te komen spelen. Op 2 juli beklimt Katarzyna Takao-Piastowska de toren om de Oude Markt een uur lang van muziek te voorzien.

Enschede - De tuin van de St. Jacobuskerk mag tijdens de gastbespelingen als luisterplaats worden gebruikt: een rustige plek midden in de stad en toch dicht bij de toren. Koffie en thee staan klaar. Katarzyna Takao-Piastowska speelt zondag 2 juli van 13.00 tot 14.00 uur. Katarzyna Takao-Piastowska (1981) komt uit Polen, Slupsk en is stadsbeiaardier in Emmerich am Rhein in Duitsland. Ze studeerde muziektheorie en compositie en behaalde in 2005 haar masterdiploma aan de Muziekacademie in Gdansk.

Na haar studie kreeg ze in 2005 een Huygens-beurs en nam ze deel aan een project voor beiaardspel en campanologie in de Nederlandse Beiaardschool in Amersfoort. Van 2006 tot 2008 studeerde zij beiaardspel bij Geert D’hollander in de Roosevelt Academy in Middelburg. In 2015 studeerde ze af aan de Koninklijke Beiaardschool in Mechelen, België.

In 2008 en 2015 won zij de eerste prijs op het beiaardconcours in Middelburg en Goes. In 2013 won zij samen met haar echtgenoot, Toru Takao, de 2e prijs op het Duo beiaardconcours in Zwolle, Nederland (de eerste prijs werd niet uitgereikt).

Katarzyna woont in Duitsland en is actief als freelance musicus en beiaardier. Samen met haar man promoot ze de beiaardcultuur in Duitsland, Japan en Polen. In 2012 herstartten ze de reguliere beiaardconcerten op de beiaard van de Sint-Aldegundiskerk in Emmerich. Sinds 2015 organiseren zij in samenwerking met de stad, de kerk en gastbeiaardiers het beiaardmuziekfestival Emmericher Glocken Sommer. Katarzyna is lid van de Duitse beiaardvereniging. Op het programma staat onder meer oude Poolse muziek uit de 16de eeuw en Poolse muziek uit de 19de eeuw van Frédéric Chopin.

Werken op hoogte in een boom vergt de nodige veiligheidskennis en inzicht.
NK Boomspecialisten naar Volkspark Enschede 28-30 mei 15 mei, 13:44
Benediction gaat zingen op 6 juni.
Joy voor vrouwen: workshop gospel 15 mei, 11:23
Als het universum liefde is en het beest angst, wat gebeurt er wanneer ze samenkomen?
Tentoonstelling Anca Axinte bij Objektief 15 mei, 10:48
Phion verzorgt zondag 17 mei een romantisch concert.
Phion brengt romantisch concert met Ogrintchouk 14 mei, 17:30
Jan Stornebrink: 'Wij hebben een eigen website waar alle info staat wie wij zijn en wat wij willen doen en bereiken, wat schaken kan betekenen'
Nieuw: Chess Club Enschede Inclusief 14 mei, 14:50
Afbeelding
90e editie Bommelasloop van RST in Buurserzand 14 mei, 11:24
Afbeelding
Erepenning schietvereniging 14 mei, 09:43
Afbeelding
Onthulling insectenhotel 14 mei, 08:31