Afbeelding
Foto: ROBERT HOETINK

Heinrich

Algemeen

We can come an end was dus niet zo heel ver. Lowie had Virgil van Dijk ook de vogeltjesdans moeten laten doen tijdens de wandeling van de middencirkel naar de penaltystip. Had ie met slappe wangetjes de bal gewoon in de hoek geschoten. En Steven Berghuis had gewoon eventjes de Driekusman moeten dansen, dan hadden we gewoon tegenover Modric en consorten gestaan in de halve finale.
Maar goed, achteraf is het mooi wonen. Lowie had ook gewoon 4-3-3 kunnen spelen met een voorhoede Gakpo, Brobbey, Simons, Lang en Frenkie en Gravenbergh op het middenveld en Frimpong, De Ligt, Botman en Malacia achterin, met het oog op de toekomst. Om over vier jaar het WK te kunnen winnen. Want dat wil ik toch nog wel een keer meemaken.
Net als het jubileumjaar 2025 wanneer Eanske het 700-jarig bestaan gaat vieren. En dat het goed gevierd gaat worden, staat nu al vast, want de man van de overdekte fietspaden gaat zich ermee bemoeien, Dick Buursink.
Buursink zit dan wel bij de Historische Sociëteit, maar is een echte visionair. Overdekte fietspaden? Waarom zijn die er eigenlijk nog niet! Zo moeilijk hoeft dat toch niet te zijn. Gewoon een pop-up overkapping maken met vochtsensor die als het regent uit de grond schiet. En het water vang je op in een ondergronds bassin om te kunnen gebruiken in droge periodes. Zoiets.
En ja, ik ben aan vakantie toe. Ik wil nog even naar Duitsland. Nu het nog kan. Onwaarschijnlijk toch dat die prins Heinrich Reuss en een zooitje andere Reichsbürger zijn opgepakt omdat ze een bloedige staatsgreep wilden plegen. Ze willen terug naar het oude keizerrijk! Ik had vroeger een aardrijkskundeleraar die een flinke tijd ziek was, dus ik weet niet meer precies hoe de grenzen van dat keizerrijk waren, maar voor het zelfde geld had Eanske in 2025 zomaar in Duitsland kunnen liggen.
Laten we hopen dat die Reichsbürger tot inkeer komen. En dan zeg ik het netjes.

Hans Assink schrijft via Tekstbureau Piet. Piet staat voor Passie In Elke Tekst. Zijn boek Kollum is te bestellen via assink@home.nl.

Column Hans Assink

RTV Oost zendt een docu over de Miro-rellen uit.
Documentaire over de Miro-rellen 23 aug, 14:28
Wandeling van Landschap Overijssel in Mander.
Excursie Landschap Overijssel in Mander 23 aug, 10:20
Afbeelding
Gezellig shoppen op de Thrive Bazaar in Enschede 22 aug, 14:35
'Wil je meer informatie over de activiteiten, de wachtlijsten of heb je zelf leuke ideeën voor de stichting? Kom dan langs op de inloopochtend'.
Stichting 55+ houdt een inloopochtend 22 aug, 09:17
'Ben jij een theeleut? Plant je eigen theekruiden!', aldus De Groene Loper.
Groene Loper bezig met actie ‘Proef de natuur’ 21 aug, 16:42
Wandelen bij Hof Espelo.
Meditatieve wandeling Hof Espelo 21 aug, 12:16
De Beiaard is klaar voor het Bockbierfesival.
Beiaard is klaar voor Bockbierfestival 21 aug, 09:31
Afbeelding
Open dagen bij Dance Passion met lessen Zumba 20 aug, 12:30