The New Kid draait in Concordia. (Foto: Ben King)
The New Kid draait in Concordia. (Foto: Ben King) Foto: BEN KING PHOTOGRAPHER

Films The New Boy en Trailblazing Taiwan te zien in Concordia

Cultuur

Concordia heeft nieuwe films. Mark Drenth bespreekt ze.

The New Boy: een Aboriginal-weesjongen arriveert bij een afgelegen klooster

In het holst van de nacht wordt een naamloze Aboriginal-jongen afgeleverd bij een afgelegen klooster in de Australische outback. Deze opvangplek voor verlaten kinderen wordt geleid door de zorgzame zuster Eileen (Cate Blanchett), die geduldig is met de jongens die onder haar hoede vallen, maar ook vastberaden is in haar missie hen tot het christendom te bekeren. De net gearriveerde New Boy, zoals hij genoemd wordt, spreekt geen Engels en verzet zich tegen de gewoontes en regels van het klooster, maar hij lijkt wel te reageren op de religieuze gebruiken van Eileen. De jongen blijkt over buitengewone krachten te beschikken – krachten die zouden kunnen verdwijnen wanneer Eileen niet inziet hoe christelijke en inheemse overtuigingen in harmonie naast elkaar kunnen bestaan.

Blood Simple: het speelfilmdebuut van de Coen-Brothers

Met hun debuutfilm Blood Simple leverden Joel en Ethan Coen (The Big Lebowski, No Contry for Old Men) in 1984 gelijk hun zwart-komische visitekaartje af. Een café-eigenaar in een klein dorpje in Texas ontdekt dat zijn vrouw een affaire heeft met één van zijn werknemers en schakelt een privédetective in om de twee te vermoorden. Die blijkt alleen niet al te slim. Wanneer er een lijk wordt ontdekt, ontstaat een complex web van bedrog en dubbele agenda’s en is het een kwestie van tijd voordat er meer slachtoffers vallen. De plotlijnen raken ingenieus vervlochten, met sterk spel van onder andere Frances McDormand (Fargo), die hier haar speelfilmdebuut maakt. De film is deze week als klassieker bij Concordia te zien.

Trailblazing Taiwan: ontdek de grensverleggende creativiteit van Taiwan in virtual reality

Sinds dit voorjaar vertoont Concordia virtual-reality-films in de bioscoop, waarbij je 360 graden om je heen kunt kijken. Vanaf woensdag 17 juli staat dat programma in het teken van de beste ‘VR’ uit Taiwan, het land dat een voorloper is op dat gebied met hoogwaardige producties. Verlies jezelf in een betoverende reis door magische plekken en jeugdherinneringen. En duik in een futuristische wereld waar tijd een illusie blijkt te zijn. Het VR-programma ‘Trailblazing Taiwan’ in de bioscoopzaal is te zien op maandag- en woensdagavonden en op zondagmiddagen. Op woensdag en zondag is er bovendien interactieve VR te zien, waarbij je als kijker zelf door de virtuele wereld kunt bewegen door middel van controllers.

Afbeelding
Gemeente houdt enquête over jaarwisseling 6 jun, 13:13
Afbeelding
Bomenambitie gaat omhoog bij de gemeente 6 jun, 12:45
Scholieren strijden tegen E-waste.
Scholieren strijden tegen E-waste 5 jun, 16:05
Afbeelding
Dorpskamer Glanerbrug extra open 5 jun, 16:00
Nieuwe IVN gidsen.
Nieuwe gidsen IVN 5 jun, 12:48
Een klok voor Vaderdag maken kan in de bieb.
Een klok voor Vaderdag 5 jun, 10:00
Afbeelding
Piaconcert Renée Middelhuis in Kleine Kerkje 4 jun, 17:57
Naturisme draait bij NON Aamsveen om vrijheid, ontspanning en respect - voor elkaar én voor de natuur.
Open dag NON Aamsveen en Ostana 4 jun, 12:32