Afbeelding
Foto: ROBERT HOETINK

Mooi

Column

Mooi dat er ook dingen zijn waar je blij van wordt. Kees Smit van AZ. Verslaapt zich wel af en toe, maar toch, hij krijgt Fenerbahce er wel onder.
Harry Mens. Was ongrijpbaar in de eentwee met Willem van Hanegem en nog beter met Wietse Snaak getuige zijn opmerking na een kulverhaal over een wijn waarin de superlatieven de glazen ontstegen: makkelijk wijntje! Harry verdient een cabaretprijs.
Ik zou zeggen van terugkijken. Vooruitkijken kan ook, maar deze jongen wordt niet vrolijk van alweer een interlandbreak. Wat is dat voor onzin om na vier speelronden steeds een interlandbreak te doen? Dat was vroeger toch ook niet zo, of is er iets mis met mijn actieve herinnering?
Intussen staan we veertiende. Ja, ik weet ook wel dat we vijfde staan in de eredivisie en 27e in de Europa League, maar in de ranglijst van de Gezondste Stad staan we op plek 14. Maar da’s logisch zou je kunnen zeggen. En we staan boven Utrecht, Eindhoven, Amsterdam en Rotterdam hè. Alkmaar staat er niet eens bij. Apeldoorn is de nummer 1 van de lijst en die stad heeft niet eens een goede voetbalclub. Het geeft te denken.
Amersfoort staat op 6 en heeft ook geen profclub. Arnhem is vijfde en het is nog maar de vraag of Vitesse in leven blijft. Als Vitesse omvalt heeft de top 6 (Maastricht staat op 2, Groningen op 3, Nijmegen op 4) drie steden zonder een betaald voetbalclub. Zou er een verband zijn? Voetbal is oorlog zeiden ze vroeger.
Maar voetbal geeft ook veel plezier. In De Grolsch Veste genoten 30.000 toeschouwers van FC Twente – Ajax. Gijs Besselink is onze Kees Smit. Met Gijs Besselink in het elftal speel je eigenlijk met twaalf man. Gijs Besselink is ook veel beter ook dan Peter Besselink, al was Peter Besselink in zijn goede tijd wel heel snel als vleugelflitser van Vosta. Nu is hij beter in het brouwen van bier. Ook mooi.

Hans Assink schrijft al jaren via Tekstbureau Piet. Piet staat al jaren voor Passie In Elke Tekst. Zijn sprookjesboek Krentenbrodenbomen is nu echt bijna klaar en is te bestellen via het redactieadres van de Huis aan Huis, redactie.hhe@dwfmedia.nl.  

Column Hans Assink

Afbeelding
Mogelijke fanzone bij Laadperron voor Europese wedstrijd FC Twente 7 uur geleden
Op maandag- tot en met vrijdagmiddag kost een huwelijksceremonie 730 euro in Enschede.
Trouwen in Enschede duurder dan gemiddeld 9 uur geleden
Afbeelding
Nieuwe behandeling voor ‘kippenborst’ voorkomt vaak operatie 9 jul, 15:29
JBVE 'boult' op maandagmiddag, donderdagmiddag en zondagmiddag vanaf 13.30 uur.
Eerste team van JBVE promoveert naar de eerste klasse 9 jul, 13:52
De gemeente koopt het pand van ABN AMRO.
Gemeente koopt pand ABN AMRO 9 jul, 09:04
Afbeelding
Stadsgedicht van stadsdichter Vera Boertien 8 jul, 13:46
Oude Markt Sing-a-Long (Foto: Emiel Muijderman)
Elke donderdagavond muziek op de Oude Markt 8 jul, 11:44
De Cornelis Houtmanstraat.
Domijn bouwt 27 nieuwe woningen in Glanerbrug 8 jul, 11:03