Afbeelding
Foto: ROBERT HOETINK

Duitsers

Column

Bij de Synagoge aan de Prinsestraat wordt donderdag om 13.00 uur de jaarlijkse herdenking gehouden van de Twentse Razzia van 13 en 14 september 1941. Leerlingen uit groep 8 van de Prinseschool zullen de namen van de 105 slachtoffers voorlezen en assisteren bij de bloemlegging. Opdat wij niet zullen vergeten. Zeker in deze tijden belangrijk. En belangrijker dan een potje voetbal tussen Nederland en Duitsland.
Hoewel, het is mooi om te constateren dat er van de vroegere aversie jegens Duitse voetballers weinig meer over is. Gehate spelers als Haller, Hölzenbein en Matthäus zijn passé. En Wirtz en Musiala zijn heerlijke voetballers. En ik ben al best wel een tijdje voor Bayern omdat ze gewoon leuk voetbal spelen. En dat doen Leverkusen en Dortmund ook. Die bevrijdende 2-1 tegen de Duitsers op 21 juni 1988 lijkt eeuwen geleden. Eindelijk gewonnen van Duitsland, dat was een uniek gevoel. De Oude Markt stroomde vol. En dan is voetbal toch belangrijk.
Ook in de kelderklasse. Afgelopen zaterdag was ik even bij Vosta waar een kelderklassetoernooi werd gehouden en het was mooi om te zien dat er helemaal geen scheidsrechters waren. En, ze waren ook niet nodig ook. Klasse! En politie-inzet was ook niet nodig. Ik zag een wedstrijd van Vogido Zaterdag 2 dan wel 4 tegen Sparta 8 en ik moet zeggen dat het niveau aardig richting Pindacup ging. Nou ken ik dat team van Vogido een beetje en ik moet zeggen dat ze beter kunnen dan wat ze bij Vosta hebben laten zien. Maar dat had een reden: Haaland was er niet bij.
Iets verderop, bij Sparta, voetbalden de vrouwen van onze efcee een club uit IJsland van de mat en is de eindronde Champions League in zicht. Nog even van de kampioen uit Kroatië winnen en dan doen die vrouwen wat de mannen hebben nagelaten. Onze Arnold had Pröppertje gewoon niet moeten laten gaan. Punt. Maar goed, er zijn ergere dingen. Zoals de razzia van 13 en 14 september 1941.

Hans Assink schrijft al jaren via Tekstbureau Piet. En Piet staat voor Passie In Elke Tukker, euh, Tekst. En mooi dat het bokbier in de aanbieding is.

Column Hans Assink

Werken op hoogte in een boom vergt de nodige veiligheidskennis en inzicht.
NK Boomspecialisten naar Volkspark Enschede 28-30 mei 15 mei, 13:44
Benediction gaat zingen op 6 juni.
Joy voor vrouwen: workshop gospel 15 mei, 11:23
Als het universum liefde is en het beest angst, wat gebeurt er wanneer ze samenkomen?
Tentoonstelling Anca Axinte bij Objektief 15 mei, 10:48
Phion verzorgt zondag 17 mei een romantisch concert.
Phion brengt romantisch concert met Ogrintchouk 14 mei, 17:30
Jan Stornebrink: 'Wij hebben een eigen website waar alle info staat wie wij zijn en wat wij willen doen en bereiken, wat schaken kan betekenen'
Nieuw: Chess Club Enschede Inclusief 14 mei, 14:50
Afbeelding
90e editie Bommelasloop van RST in Buurserzand 14 mei, 11:24
Afbeelding
Erepenning schietvereniging 14 mei, 09:43
Afbeelding
Onthulling insectenhotel 14 mei, 08:31