Afbeelding
Foto: Shutterstock

De mening van Enschede: Zijn de feestdagen voor iedereen wel feestdagen?

Algemeen

Ook nieuwsgierig naar hoe Enschede denkt over bepaalde zaken? André le Loux en Evert den Boef ook! Zij dagen u uit om over onderwerpen na te denken en uw mening te geven. De reacties worden in de volgende Huis aan Huis Enschede gedeeld. Stuur uw reactie van maximaal 200 woorden (onder vermelding van naam) naar demeningvanenschede@dwfmedia.nl voor dinsdag. De redactie behoudt zich het recht voor om reacties niet te publiceren.

De Sint en de Pieten zijn vertrokken naar Spanje en de feestdagen staan voor de deur. Veel mensen doen weer kerstinkopen, zij sjouwen met kerstbomen, versieren tuinen, gevels, zetten de bomen op met vaak kleurrijke versieringen. Je zou zeggen we willen licht in de duisternis met die vele regen die we de laatste maanden gehad hebben. Je zou er depressief van worden. 

In deze donkere dagen is het een goede reden om het thuis gezellig te maken. Vindt iedereen die feestdagen wel zo gezellig? Hoe staat het met de alleenstaanden, ervaren zij de kerstdagen wel als feestdagen? In het verleden had je nog meerdere kerstherbergen waar alleenstaanden naartoe konden, maar nu zijn er niet zoveel meer. Laatst hoorde ik iemand zeggen ‘Voor mij hoeven die feestdagen niet, Ik zal blij zijn als het januari is’. Toch wel triest.

Je ziet op de buis ik weet niet hoeveel reclame over gezellig eten, om luxe etenswaren aan te prijzen en om lekker te ruiken. En na Nieuwjaar wordt er reclame gemaakt voor gezond eten en middelen om af te vallen. Zijn de feestdagen in de loop der jaren wel zo veranderd, zo zijn er mensen die met de trends meegaan zoals ieder jaar nieuwe kerstboomversieringen. Je hoort ook wel: Ieder voor zich en ‘het hogere’ voor ons allen. Bij welke families is kerst nog een familiegebeuren? Met al die oorlogen is er toch geen vrede op aarde?

Hoe is het dan met oud en nieuw? Vieren we dat nog wel samen met anderen, met familie of buren? Bakt u ook nog zelf oliebollen en appelflappen? Of koopt u ze kant-en-klaar bij de kraam? Zit u alleen thuis voor de buis en is oud en nieuw net zo als alle andere dagen van het jaar? Hoe gaat het bij u met de jaarwisseling? En hoe ervaart u dat? Toch wensen we elkaar een gelukkig en voorspoedig nieuwjaar! We steken nog steeds voor miljoenen vuurwerk af, of doen we dat minder en is het vuurwerk steeds meer siervuurwerk. Wat doet u? En wat doen we eraan om de grote levensgevaarlijke knallers te weren? Die worden zelfs gebruikt om gevels op te blazen om elkaar te bedreigen! De politie heeft handen te kort om te handhaven. Die superknallers zoals cobra’s, MegatTreks en vlinders zijn niet alleen de hardste knallers maar ook nog gevaarlijk voor mens en dier! De helft van de vrouwen loopt op oudejaarsdag dikwijls een blokje om, om maar uit de buurt te blijven van gevaarlijk vuurwerk. Vertelt u uw kinderen dat men dat beslist niet moet kopen? Of doet u ook gewoon mee en knalt u er lustig op los? Of denkt u het mag toch wel één keer per jaar? Of bent u voor een vuurwerkverbod in Enschede of vuurwerkvrije zones? Een vuurwerkverbod is een signaalfunctie want handhaving is niet mogelijk! Of juist niet verbieden, maar moeten de mensen zelf bepalen of ze vuurwerk afsteken en moet je mensen opvoeden hoe vuurwerk te gebruiken? En als vuurwerk wordt verboden grijpt men dan niet juist naar illegaal vuurwerk wat veel gevaarlijker is? En wat vindt u van het alternatieve voorstel om in plaats van vuurwerk een mooie lichtshow te organiseren en zo af te tellen naar het nieuwe jaar?

En dan begint 2024, heeft u nog goede voornemens gemaakt? En wat vooral belangrijk is voert u die goede voornemens ook daadwerkelijk uit, of is het grootspraak en bent u uw goede voornemens na alle nieuwjaarsrecepties en na een week of wat in 2024 alweer vergeten? Maar wat vindt u?

Durft u uw mening te geven?

Reactie Betutteling of belasting?

We zijn te ver doorgeschoten en leven letterlijk en figuurlijk in het ‘DIKKE IK’ tijdperk. Er zijn stevige veranderingen nodig in onze manier van denken en leven. Versobering, zelfdiscipline, waaronder eetdiscipline zijn broodnodig. Hierbij gaat het niet om betuttelen OF belasten, maar om EN wetgeving EN voorzieningen aanpassen EN vooral opvoeden/voorlichten.
Ria Lohuis-Heesink

VVN houdt een Opfriscursus Auto in Enschede.
VVN Opfriscursus Auto bij de Zuiderspeeltuin, Kuipersdijk 22 uur geleden
Luc Oostindie. Vanaf 30 juni neemt pianiste Danitza Yordanova zijn rol over.
Afscheidsconcert Luc Oostindie bij Overdagkoor 23 uur geleden
Enschede bruist in de zomer. (Foto: Emiel Muijderman)
De Oude Markt maakt zich op voor een muzikale zomer 18 mei, 11:36
Afbeelding
‘Pluk en proef de natuur’ bij Hof Espelo 17 mei, 16:41
Afbeelding
Oktoberfest in Gronau op 24 oktober: kaartverkoop gestart! 17 mei, 10:26
Ester Slotman.
‘De Kunstveiling draait om het kunstwerk, niet om de problemen’ 16 mei, 14:45
Lumina komt in de Grote Kerk op de Oude Markt.
Lumina brengt licht in de Grote Kerk 16 mei, 11:33
'Het belangrijkste voor het collecteren is dat we ons inzetten voor een gezondere toekomst.'
Enschedese Laura collecteert voor Longfonds samen met moeder 15 mei, 16:54