
Ketchup
AlgemeenWerkelijk alles lijkt aan inflatie onderhevig. Zelfs het ‘Helemaal niets in Amsterdam, helemaal niets, helemaal niets, helemaal niets in Amsterdam’ klinkt een tikkie minder bevredigender dan anders. Iets van een gevoel van medelijden zit erbij in. Je zult maar supporter van Ajax zijn.
Op vak 314 zitten er een hoop, vermomd als persmensen. Ze juichen als Brian Brobbey een doelpunt maakt. Vroeger was het de normaalste zaak van de wereld dat Ajax een goal maakt. Nu proef ik iets van opluchting. Een heel klein beetje houvast.
De goal komt uit het niets. En Brobbey is de beste van Ajax. Als een tank gaat ie over het veld. Maar de rest van Ajax is prutje.
Wij hebben er al twee in liggen en voor hetzelfde geld wordt het 7-1.
Ajax, dat was nog niets eens zo lang geleden Europese top. Mooi voetbal om naar te kijken. Nu speelt Onze Club dat mooie voetbal. Al een tijdje en de vooruitzichten zijn nog beter, want Smal en Brenet doen niet eens mee, Eiting en Van Bergen komen er nog aan en Ugalde moet de ketchupfles nog zien te vinden. Dat laatste ga ik hier niet uitleggen.
Ik zie Ajax niet bij de top vier eindigen. Linker rijtje wordt nog moeilijk genoeg. Intussen staan we nog steeds samen bovenaan met PSV en AZ. Begin augustus had ik een column met de titel Herbstmeister en voorlopig kan ik niks anders dan constateren dat we keurig op koers liggen met vier overwinningen op rij. Nu nog even van RKC, Vitesse, Heerenveen, Fortuna en Heracles winnen en we staan op 27 punten uit 9 wedstrijden.
En dan zit Michel Vlap al in Oranje. Als de bondscoach Twente – Ajax heeft gezien dan hebben Bergwijn en Berghuis niets in Oranje te zoeken. Sem Steijn! Dat is een bikkel. Hij kwam het veld op met een kind aan zijn arm en een klein kindje op z’n andere arm. Zo ging hij ook langs de arbitrage. En hij schiet ze er wel makkelijk in hè. Steijn houdt wel van ketchup.
Hans Assink schrijft al jaren via Tekstbureau Piet. Piet staat voor Passie In Elke Tekst. Zijn boek Kollum is nog altijd te bestellen via assink@home.nl.
Column Hans Assink


















