L'Origine du Mal draait in Concordia
L'Origine du Mal draait in Concordia Foto:

Openluchtfilm op de dinsdag bij Stanislaus Brewskovitch

Algemeen

Concordia op de Oude Markt heeft nieuwe films. Mark Drenth bespreekt ze.

Filmcollege door Martin Koolhoven met Fedja van Huêt

Op vrijdagavond 16 juni komt filmregisseur Martin Koolhoven naar Concordia voor een filmcollege over de Nederlandse film en hij neemt een speciale gast mee: acteur Fedja van Huêt. Met gevoel voor nostalgie laat Martin filmscenes zien die hij de moeite waard vindt. Hij voorziet de avond op zijn bekende wijze van commentaar, doorspekt met meningen en anekdote. Koolhoven: “Bij mijn programma voor de VPRO, De Kijk van Koolhoven, heb ik het nooit graag over mijn Nederlandse collega’s, maar in deze setting zonder pottenkijkers durf ik dat wel. Want ik ben natuurlijk ook opgegroeid met Nederlandse films en deze hebben me gevormd tot wie ik nu ben. Veel films uit mijn vormende jaren dus!” Als hoofdfilm wordt de met een Oscar bekroonde speelfilm Karakter van Mike Diem vertoond. De film betekende ook de doorbraak van acteur Fedja van Huêt. Fedja is er zelf bij voor een gesprek met Koolhoven én de zaal!

L’Origine du Mal: over een verlegen vrouw die contact opneemt met haar schatrijke vader

De 45-jarige Stéphane werkt in een conservenfabriek en heeft niet veel geld te besteden, maar als ze moed bijeen raapt om contact op te nemen met haar schatrijke biologische vader, komt ze terecht in de wereld van de ultrarijken. In het luxe familiehuis leert ze ook de andere vrouwen in zijn leven kennen en komen langzaamaan de duistere familiegeheimen aan het licht. Iedereen lijkt een geheime agenda te hebben en Stéphane wordt niet met liefde omarmd door haar nieuwe familie, maar is Stéphane eigenlijk wel wie ze zegt dat ze is? L’Origine du Mal is een melodrama, komische satire en thriller ineen.

Edward Scissorhands: Tim Burtons klassieke sprookje in openluchtvertoning

Elke derde dinsdag van de maand vertoont Concordia een openluchtfilm bij Stanislaus Brewskovitch. Deze maand Tim Burtons oogstrelende sprookje Edward Scissorhands. Edward (Johnny Depp) is gecreëerd door een uitvinder die stierf voor hij z’n karwei af kon maken, waardoor hij moet leven met scharen waar eigenlijk zijn handen zouden moeten zitten. Een deur-aan-deur verkoopster neemt hem in huis. In eerste instantie wordt hij warm ontvangen en weet hij z’n draai te vinden in deze nieuwe wereld, waarna al snel alles en iedereen zich tegen hem keert. Edward Scissorhands is het startschot voor een lange en succesvolle samenwerking tussen Johnny Depp en regisseur Tim Burton.

Magie in de bieb.
Magische Maakplaats in de bieb 10 okt, 14:05
Afbeelding
Rozenkruis en gnosis: een vijfdelige verkenning 10 okt, 09:45
Afbeelding
Liefhebber van interieur én tuin? Welkom bij Buiter Beton Hengelo! 9 okt, 20:15
Sjaak Bral, (Foto Martijn Beekman)
Sjaak Bral treedt op in ‘t Verborgen Theater. 9 okt, 15:24
De winnaar ontvangt 5.000 euro en een bronzen beeld, gemaakt door kunstenaar Helga Kock am Brink.
Willem Wilminkprijs toe aan 12 editie 9 okt, 13:01
Afbeelding
Steeds meer scholen doen mee aan Paarse Vrijdag: iedereen moet zichzelf kunnen zijn 9 okt, 11:40
Afbeelding
FC Twente Soccer Camp in herfstvakantie naar Avanti 9 okt, 10:03
Hardlopen op het vliegveld. (Foto: Rob van Efferen)
Run for KiKa levert mooi bedrag op 8 okt, 13:52