
Goodbye Stranger draait in Concordia
AlgemeenConcordia op de Oude Markt in Enschede heeft weer nieuwe films. Zoals Goodbye Stranger, de Nederlandse debuutfilm van Aaron Roukus. Whale Nation is een natuurfilm, waarbij de tekst is ingesproken door de Belgische tv-maker Tom Waes.
Goodbye Stranger: bitterzoete Nederlandse debuutfilm
Droombaan, prachthuis, vriendin: Paul heeft het allemaal, maar of hij tevreden is? Wanneer hij tot zijn schrik zijn gedroomde buitenlandpromotie bij ‘s werelds grootste muziekstreamer in gevaar ziet komen, zal hij misschien wel tevreden móeten zijn.
Het is het begin van een rusteloze zomerdag vol sociale verplichtingen, onverwachte ontmoetingen en pijnlijke confrontaties, die Paul steeds meer doen twijfelen aan het perfecte plaatje dat hij voor zichzelf heeft uitgekozen.
De Nederlandse debuutfilm van Aaron Roukus is een bitterzoete zoektocht naar wat er we´rkelijk toe doet.
Alma Viva: hartverwarmend portret van een traditionele Portugese familie
In een klein dorp in Portugal waar de tijd stil lijkt te staan, brengt Salomé een warme zomer door met haar familie. Wat begint als een zorgeloze vakantie slaat al snel om wanneer haar oma, met wie ze een bijzondere band heeft, plotseling overlijdt.
De begrafenis brengt de familie bij elkaar, maar zorgt ook voor wrijving, terwijl Salomé achtervolgd wordt door de geest van haar geliefde oma.
In dit hartverwarmende, magisch realistische familieportret van verschillende generaties vrouwen zijn spiritualiteit en traditie nog springlevend.
Alma Viva is een hartverwarmend, magisch-realistisch portret van verschillende generaties vrouwen in een traditionele Portugese familie.
A Good Person: over jonge vrouw en de man die haar schoonvader had moeten worden
Allison (Florence Pugh) heeft alles: een fantastische verloofde, een carrière die in de lift zit en fijne familie en vrienden. Dan slaat het noodlot genadeloos toe.
Bij een fataal auto-ongeluk komt haar toekomstige schoonzus om het leven. Ook Allison komt er niet zonder kleerscheuren of emotionele littekens vanaf. Zij wordt uit het ziekenhuis ontslagen met niet verwerkt verdriet en een verslaving aan pijnstillers.
Wanneer ze jaren later wil afkicken, komt Daniel (Morgan Freeman) op haar pad: de vader wiens dochter het ongeval niet overleefde. Verrassend genoeg deelt hij zijn eigen zorgen met Allison, en tussen de twee groeit een onwaarschijnlijke band die bewijst dat vriendschap en vergeving de instrumenten zijn die de diepste wonden kunnen helen.
A Good Person is een warme, menselijke film over rouw en verlies, maar ook met lichtvoetige humor. Net zoals in Zach Braffs prachtige debuutfilm Garden State.
Whale Nation: adembenemende natuurfilm over beschermers van onze planeet
Whale Nation neemt je mee op ontdekkingsreis naar de bijzondere wereld van walvissen. Gebaseerd op het bestsellerboek van Heathcote Williams toont de film ons de verborgen samenleving van deze buitengewone zoogdieren, met hun complexe en ongelooflijk rijke sociale levens.
Whale Nation is een adembenemende natuurfilm over de beschermers van onze planeet. De tekst is ingesproken door Tom Waes.


















