Het weeguurtje is dinsdag van 10.00 tot 11.30 uur. ' Stel je vragen over de groei of gezondheid van je kindje, of kom gewoon even langs'.
Het weeguurtje is dinsdag van 10.00 tot 11.30 uur. ' Stel je vragen over de groei of gezondheid van je kindje, of kom gewoon even langs'.

Zelfs de advocaat houdt er spreekuur

Human Interest

ENSCHEDE - Het Familiehuis in Enschede-West heeft het 1-jarig bestaan gevierd. “Mooi om te zien hoe ouders elkaar hier vinden en steunen.” De familierechtadvocaat houdt er spreekuur.

De taart werd aangesneden tijdens een feestelijke brunch in ’t Ni-je Terphoes in Enschede-West. Daar werd het 1-jarig bestaan van het Familiehuis gevierd. Ouders met kinderen en betrokken professionals kwamen samen voor een gezellige brunch. Samen stonden ze stil bij een jaar vol ontmoetingen.

Het Familiehuis is een laagdrempelige ontmoetingsplek voor ouders met jonge kinderen. Ouders kunnen hier zonder afspraak binnenlopen met vragen over opvoeden, of gewoon voor een kop koffie en een praatje. Tegelijk staan er professionals klaar om mee te denken als daar behoefte aan is. Zo wordt de kracht van de wijk gecombineerd met kennis en ondersteuning. Reacties over het Familiehuis laten zien dat ouders zich er welkom en veilig voelen. Marieke Bornebroek, medewerker van het Familiehuis: “Van ouders krijgen we terug dat het voelt alsof ze bij familie op bezoek zijn. Met het Familiehuis brengen we mensen uit de wijk dichter bij elkaar. Door ouders met elkaar te verbinden en vragen vroegtijdig bespreekbaar te maken, voorkomen we dat kleine zorgen groter worden. Steeds meer mensen vinden de weg naar het Familiehuis. Ouders leren elkaar kennen, de kinderen spelen met elkaar. En, als er behoefte aan is, staat er altijd iemand voor je klaar om even mee te praten en je vragen te beantwoorden.”

Marieke ziet dagelijks wat deze ontmoetingen betekenen voor ouders. “Ik vind het zo mooi om te zien dat ouders hier in het Familiehuis met elkaar praten over de leuke en lastige dingen van de opvoeding. Geen rooskleurige verhalen, maar verhalen uit het echte leven. Dit delen met elkaar, er eerlijk met elkaar over praten, zorgt er voor dat je je gesteund voelt. Je bent niet de enige die het wel eens moeilijk vindt.”

Ook wethouder Harmjan Vedder kijkt met trots terug op het eerste jaar. “Het Familiehuis laat zien hoe belangrijk het is dat ouders een plek hebben waar ze elkaar kunnen ontmoeten en ondersteunen. We zien dat dit echt werkt: ouders vinden elkaar, delen ervaringen en helpen elkaar verder. Daar zijn we trots op. Tegelijkertijd verkennen we hoe we dit mooie concept ook in andere stadsdelen van Enschede kunnen inzetten, zodat nog meer ouders hiervan kunnen profiteren.”

Het Familiehuis is een gezamenlijk initiatief van meerdere partners in de stad. Zo werken onder andere de GGD, Alifa, het wijkteam, Humankind en de gemeente Enschede nauw samen. Medewerkers van de GGD, Alifa en het wijkteam zijn aanwezig in het Familiehuis en trekken samen op in de ondersteuning van ouders. Iedere ochtend is er iets te doen in het Familiehuis. Het Speelhoes is op maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 9.30 tot 11.30 uur: een gezellige speelruimte voor kinderen van 6 maanden tot 2 jaar. De ontmoetingsgroepen zijn donderdags van 9.30 tot 11.00 uur.

Los Hoes De Bommelas is elke eerste zondag van de maand open.
Opening Los Hoes De Bommelas goed bezocht 17 apr, 13:43
Het weeguurtje is dinsdag van 10.00 tot 11.30 uur. ' Stel je vragen over de groei of gezondheid van je kindje, of kom gewoon even langs'.
Zelfs de advocaat houdt er spreekuur 17 apr, 11:46
Studenten van Saxion gaan Stichting 55+ helpen.
Studenten gaan onderzoek doen voor Stichting 55+ 17 apr, 08:45
Zorggroep Manna & M-Pact ondertekenen de samenwerkingsovereenkomst.
M-Pact en Zorggroep Manna bundelen hun krachten 16 apr, 13:31
Astrid Aalders en Bennie Waanders.
Bennie en Astrid sluiten winterseizoen Zomiac af 16 apr, 09:42
Afbeelding
Kampioenen bij de handbal van Avanti 15 apr, 19:50
Het concert begint om 20.00 uur. Kaartverkoop: www.canteklaer.nl. (Foto: Martin Kok)
Kamerkoor Canteklaer live in de Ontmoetingskerk 15 apr, 15:36
Er kan al het nodige gezaaid worden in deze tijd.
De moestuin in april, een mooie tijd om weer wat meer te zaaien 15 apr, 13:52