Theo Sieben is door The Factory Band uitgenodigd voor Blues @ The Factory van 22 april.
Theo Sieben is door The Factory Band uitgenodigd voor Blues @ The Factory van 22 april.

Blues @ The Factory verrast weer met Theo Sieben en Thomas van den Berg

Cultuur

ENSCHEDE - Inmiddels kan je wel stellen dat de maandelijkse Blues@The Factory-avonden bij de Nix een groot succes zijn. De diversiteit van de ‘Special Guests’ werkt uitnodigend en elke keer denken ze daar weer dat het niet meer beter kan, en elke keer wordt het publiek dan toch weer verrast door zoveel talent. Op woensdag 22 april zijn Theo Sieben en Thomas van den Berg de gasten van The Factory Band.

Het recept is simpel: men neme de huisband, ofwel The Factory Band, met mannen als Harm van Essen (gitaar), Walter Wilhelm (bas) en Paolo de Stigter (drums) die niet meer weg te denken zijn uit de Nederlandse Americana scene ofwel met hun eigen bands ofwel als veelgevraagd studio-/sessiemuzikant. Daarbij is Walter ook nog de organisator en aanstichter van Blues @ The Factory. Voeg bij de Factory Band twee of meer Special Guests uit de diverse Americana, Roots, Rock en Blues scene toe, en het feest is compleet. Voor de editie van april zijn door de Factory Band Theo Sieben en Thomas van den Berg uitgenodigd.

Theo Sieben loopt al heel wat jaren mee in de (blues-)scene en is absoluut niet voor één gat te vangen. Als sessiemuzikant voor onder anderen Ellen ten Damme, Bertolf, Douwe Bob en tegenwoordig toerend met Her Majesty en als componist van film- en theatermuziek, blijft hij tijd en gelegenheid vinden zijn eigen werk te maken. Theo Sieben is op geheel eigen wijze zanger, gitarist en componist en heeft met ‘Theodore’ (maart 2026, Continental Blue Heaven) weer een nieuw album uitgebracht dat door onder meer Bluestown Music en Blues Magazine heel goed werd ontvangen.

Thomas van den Berg is een bevlogen muzikant uit Zuidlaren die zich volledig thuis voelt in het bluescircuit. Als gitarist van Doin’ Alright en bluesharpspeler bij Bacon Fat Louis brengt hij een rauwe, doorleefde sound. No frills, just feel. Zijn spel is sterk beïnvloed door grootheden als Big Walter Horton, Sonny Terry, R. L. Burnside en Louis Jordan. Met Bacon Fat Louis speelde hij op festivals als Zwarte Cross en Sjock en staat hij dit jaar op Moulin Blues. Zijn spel raakt, straight from the gut!

Blues @ The Factory vindt plaats bij Nixenmeer/Het Laadperron aan de Getfertsingel 41 in Enschede. Het Laadperron opent om 19.00 uur en de deuren van de zaal gaan open om 20.00 uur. The Factory Band begint om 20.30 uur te spelen. Tickets zijn online verkrijgbaar via https://shop.ikbenaanwezig.nl/tickets/event/blues-the-factory-april-2026. Aan de kassa kosten tickets 13 euro. Meer informatie op: 

www.nixenmeer.nl

Theo Sieben is door The Factory Band uitgenodigd voor Blues @ The Factory van 22 april.
Blues @ The Factory verrast weer met Theo Sieben en Thomas van den Berg 19 apr, 09:38
'We proberen midden in de wijk te staan', zegt voorzitter Gea Pereboom,
Kinderboerderij Enschede-Noord viert het 50-jarig bestaan 19 apr, 08:49
Angelien Hoppen (midden) en tuincoaches Caroline Drent (rechts) en Alice Snijders (links) delen gratis waardplanten uit.
Angelien Hoppen is blij met elke snipper groen 18 apr, 08:25
Los Hoes De Bommelas is elke eerste zondag van de maand open.
Opening Los Hoes De Bommelas goed bezocht 17 apr, 13:43
Het weeguurtje is dinsdag van 10.00 tot 11.30 uur. ' Stel je vragen over de groei of gezondheid van je kindje, of kom gewoon even langs'.
Zelfs de advocaat houdt er spreekuur 17 apr, 11:46
Studenten van Saxion gaan Stichting 55+ helpen.
Studenten gaan onderzoek doen voor Stichting 55+ 17 apr, 08:45
Zorggroep Manna & M-Pact ondertekenen de samenwerkingsovereenkomst.
M-Pact en Zorggroep Manna bundelen hun krachten 16 apr, 13:31
Astrid Aalders en Bennie Waanders.
Bennie en Astrid sluiten winterseizoen Zomiac af 16 apr, 09:42