
Pindacup alweer voor de 44e keer
SportHet Pindacup toernooi voor de Enschedese horeca uit de binnenstad is alweer toe aan de 44e editie. Hét toernooi voor kroegvoetballers wordt zondag 23 juni gehouden op het nieuwe complex van EFC PW op het Diekman. Veertien teams hebben zich ingeschreven.
Enschede - Het eerste Pindacup Toernooi dateert van 1978. Joop Hardick, de eigenaar van Café de Pijp aan de Stadsgravenstraat, organiseerde het toernooi voor kroegvoetballers dat op de velden van de UT werd gehouden. Bij De Pijp werd doorgaans flink met doppinda’s gestrooid, vandaar de naam. De tweede Pindacup werd gehouden bij PW en dat is op een korte periode bij Phenix na zo gebleven. PW op het Volkspark werd PW aan het Tiemeister en nu dus voor het eerst PW op het Diekman aan de J.J. van Deinselaan. Daar waar vroeger Enschedese Boys en Zuid Eschmarke voetbalden. “Het paviljoen is op prachtige wijze opgeknapt en buiten is een enorme overkapping gerealiseerd’’, meldt toernooidirecteur Harrie Balke in het programmaboekje. “PW heeft tijdens voetbaltoernooien de beschikking over zes kleedkamers en een scheidsrechterkleedkamer.’’ Op het Tiemeister was de hulp van buurman SC Enschede nog nodig qua kleedkamers en velden, maar nu niet meer.
De Pindacup is een wisselbeker. In 1984 was ‘n Aap de winnaar, in 1985 De Pimpelaar en in 1986 Kippenhok. Die namen staan ook ingegraveerd op de beker, tot aan de winnaar van 2023, Ginza. De Musketier en Arthur’s Movie Stars wonnen in de eerste zes jaar zeker het toernooi, maar wanneer precies en wie de andere winnaars waren voor 1984 is nog altijd onduidelijk. De eerste Pindacup ‘verdween’ voor het toernooi in ‘84. De tweede was na de winst van Het Bolwerk in 2000 zoek. Ruim tien jaar later werd de beker op een zolder boven Het Bolwerk teruggevonden. Café de Pijp bleef tot 2002 de organisator van de Pindacup, maar toen het toernooi in 2003 verloren dreigde te gaan, namen Harrie Balke en Hans Assink het over en regelden alsnog een ‘klein’ toernooi dat gewonnen werd door Het Bolwerk.
Copacabana, Crash Vinyl & Booze en Nolwerk zijn de nieuwe deelnemers bij het 44e Pindacup Toernooi. Ginza won vorig jaar in de finale van Jansen en Janssen 1. Jansen doet dit jaar voor het laatst mee. De wedstrijden 7 tegen 7 op een half veld van 15 minuten beginnen om 11.00 uur. De finale is om 15.30 uur. Entree is gratis. Poule A bestaat uit: Nolwerk, De Pimpelaar, Santé, De Beiaard, Ginza, Jansen 1 en Stanislaus Brewskovitch. In poule B zitten Crash, Moeke, Rocks, Friends, Bardot, Jansen 2 en Copacabana.
















