
‘Je bezorgt een ander een leuke dag’
Human Interest“Als M-Pact proberen we zoveel mogelijk mensen te inspireren om vrijwilligerswerk te doen. En wie kan beter vertellen waarom je vrijwilligerswerk zou doen dan de vrijwilligers zelf?”, vertelt Merel van den Toorn, coördinator vrijwillige inzet bij M-Pact. “Daarom hebben we een aantal vrijwilligers, zoals Paula, Jannie en Annie, geïnterviewd. En ze op de foto gezet tijdens hun vrijwilligerswerk. Het plezier spat gewoon van de foto’s!”
ENSCHEDE - Donderdagochtend Paula, Jannie en Annie zijn druk bij de Indische huiskamer bij zorgcentrum de Posten. Paula: “We bezorgen hier verschillende bewoners met Indische achtergrond een leuke ochtend. We beginnen met een kopje koffie of thee met wat lekkers erbij. Daarna spelen we een spelletje of vertellen de mensen over vroeger.”
Jannie en Annie vullen Paula aan: “Tijdens de lunch wordt er warm Indisch gegeten. Dat is natuurlijk een groot onderdeel van de cultuur en dat is voor de bewoners altijd een grote herkenning. Aan het einde van de dag worden de bewoners weer opgehaald of wij brengen ze terug naar de verschillende afdelingen.”
Waarom vrijwilligerswerk?
Jannie: “Het leukste is toch het contact met de mensen. Het is heel dankbaar werk. De bewoners hebben een leuke dag. Je ziet ze vaak opleven als er over iets van vroeger gepraat wordt. Er is veel herkenning in de verhalen van elkaar en daarin vinden zij elkaar. De lach op de gezichten is echt waar wij het voor doen. Doordat je anderen een leuke dag bezorgt, heb je zelf ook een leuke dag!”
Annie vult aan: “Daarnaast leren we ook heel veel! Door de gesprekken leer ik zoveel over mijn (voor)ouders en afkomst. Bij ons thuis werd nooit over vroeger gesproken en via deze weg hoor ik er dan toch veel over. Hierdoor vallen ook wel eens puzzelstukjes op hun plek.”
M-Pact heeft Enschedese vrijwilligers op de foto gezet en hen geïnterviewd over hun vrijwilligerswerk. Met die verhalen en de fotoportretten is de expositie ‘Enschedese Vrijwilligers in beeld’ gemaakt. Hiermee zet M-Pact vrijwilligers in het zonnetje. Als waardering van hun werk en dat van alle vrijwilligers! Daarnaast wil M-Pact door de expositie andere 60-plussers enthousiast maken om ook vrijwilligerswerk te gaan doen.
De expositie ‘Enschedese Vrijwilligers in beeld’ is nog tot eind januari te zien in de Centrale Bibliotheek Enschede. Vanaf vrijdag 2 februari 2024 is de expositie te zien in Wijkcentrum De Magneet, Hertmebrink 1, Enschede. Kijk op www.m-pact.nl voor meer informatie.


















