Wie worden de nieuwe leden van de Wijkjury van het Wilminktheater en Muziekcentrum Enschede? De Wijkjury is een groep van tien stadsbewoners die niet of nauwelijks naar het theater gaat.
Wie worden de nieuwe leden van de Wijkjury van het Wilminktheater en Muziekcentrum Enschede? De Wijkjury is een groep van tien stadsbewoners die niet of nauwelijks naar het theater gaat.

‘Weet zeker dat nieuwe leden Wijkjury blij worden verrast’

Algemeen

Na een geslaagd seizoen is de Wijkjury van het Wilminktheater en Muziekcentrum Enschede op zoek naar nieuwe leden. ‘’Het is een perfecte gelegenheid om kennis te maken met tien verschillende voorstellingen en je mag ook nog jouw mening geven. Hoe leuk is dat?’’

ENSCHEDE - De Wijkjury is een groep van tien stadsbewoners die niet of nauwelijks naar het theater gaat. Samen bezoeken zij tien voorstellingen in de maanden september tot juni. Deze voorstellingen worden geselecteerd door het Wilminktheater en Muziekcentrum Enschede. Er zijn geen kosten verbonden om deel te nemen.

De Wijkjury wordt namens het Wilminktheater en Muziekcentrum Enschede begeleid door Aileen Dietrich. Als ‘roedelchef’ roemt ze de saamhorigheid van de deelnemers: ‘’Het bezoeken van de eerste voorstelling is voor iedereen altijd een beetje onwennig, maar daarna wordt het al snel gezelliger én inhoudelijker’’’, zegt Aileen.

Volgens haar voelen sommige Enschedeërs nog steeds een drempel om naar het theater te gaan, of ze bezoeken een voorstelling van een voor hen bekende artiest of groep. ‘’Terwijl het theater een grote grabbelton is: de ene keer word je blij verrast, de andere keer ontroerd en soms rollen de tranen over de wangen van het lachen of huilen.’’

De keuze aan voorstellingen voor de Wijkjury is volgens Aileen heel uitgekiend met als basis toneelvoorstellingen. ‘’Ik weet zeker dat de nieuwe leden van de Wijkjury blij worden verrast.’’

Dat beaamt ook Ellen Holt. Zij maakt dit seizoen deel uit van de Wijkjury. ‘’Ik had nooit gedacht dat ik zo kon genieten van een dansvoorstelling’’, aldus de preventieassistente. Ze raadt iedereen dan ook aan vaker het theater te bezoeken. ‘’Het is echt een leuke avond uit. Het is zeker de moeite waard om eens een voorstelling te bezoeken die je in eerste instantie misschien niet aanspreekt.’’ Ellen is van plan om na het Wijkjurytraject vaker naar het theater te gaan. De eerste voorstelling is al geboekt.’’

Het blijft voor Wijkjuryleden niet bij het bezoeken van een voorstelling. Aileen: ‘’Na afloop gaat de jury in gesprek met de maker, regisseur en/of acteur van het gezelschap. Tijdens dit gesprek ga je dieper in op de voorstelling en kom je meer te weten over de voorstelling. Dit nagesprek duurt gemiddeld een half uurtje.’’

Wie het leuk lijkt om deel te nemen aan de Wijkjury kan vóór maandag 8 mei een e-mail sturen naar Aileen Dietrich. Haar e-mailadres is wijkjury@wilminktheater.nl. Vermeld je naam, leeftijd, adres en telefoonnummer. Schrijf ook een korte motivatie.

Afbeelding
Konterman 14 uur geleden
Een bedankje aan de supporters. (Foto: FC Twente Media)
Blijdschap overheerst bij FC Twente ondanks zeperd 16 uur geleden
FC Twente Vrouwen heeft de beker gewonnen. (Foto: FC Twente Media)
Bekerzege FCT Vrouwen 17 uur geleden
Een bedankje aan de supporters. (Foto: FC Twente Media)
Blijdschap overheerst bij FC Twente ondanks zeperd 18 uur geleden
Kevin Burt is woensdag 27 mei te gast bij Blues @ The Factory.
Blues @ The Factory bij De Nix met Kevin Burt en Gerrit Veldman 21 uur geleden
Streektuinen is het thema in Lumen, donderdagavond 28 mei.
Lezing van Groei en bloei in Lumen: ‘Streektuinen’ gisteren
VVN houdt een Opfriscursus Auto in Enschede.
VVN Opfriscursus Auto bij de Zuiderspeeltuin, Kuipersdijk 18 mei, 15:52
Luc Oostindie. Vanaf 30 juni neemt pianiste Danitza Yordanova zijn rol over.
Afscheidsconcert Luc Oostindie bij Overdagkoor 18 mei, 14:38