Afbeelding

Aandacht voor laaggeletterdheid in de Week van lezen en schrijven

Onderwijs

Enschede - Hoe effectief zijn taaltrajecten in Enschede? Eén op de vier inwoners van Enschede heeft moeite met (begrijpend) lezen en schrijven. Niet alleen ouderen, maar ook jongeren. Dat zorgt voor problemen en achterstanden op allerlei gebieden. Wat doen we eraan? Op donderdag 12 september kom je meer te weten in de Bibliotheek.

Regio Twente investeert veel in projecten op het sociale terrein, ook op het gebied van taalvaardigheden. Wat levert dit op voor de deelnemers? Door mee te doen aan een taaltraject ontwikkelen deelnemers zich ook op andere vlakken en worden ze zelfredzamer. Dat is vooral te merken bij korter opgeleiden, migranten, jongeren die problemen ervaren en ouderen die in een isolement dreigen te komen. Deze en andere inzichten komen aan bod op deze avond over laaggeletterdheid in een complexe samenleving.

Programma 12 september

Prof. dr. Maurice de Greef (UNESCO Leerstoel Volwasseneneducatie Vrije Universiteit Brussel) heeft het effect van taaltrajecten in de regio Twente onderzocht. Hij licht tijdens het debat de ins, outs en resultaten van deze succesformule toe. Marjon Kok (journalist Tubantia) draagt een column voor die ze speciaal voor deze avond schreef. Moderator is Henk ten Harkel (journalist 1Twente). Hij gaat vanavond ook in gesprek met ervaringsdeskundige Roxanne Venema (34) uit Enschede.

Taalambassadeur

Roxanne Venema werkt sinds 2019 bij de DCW. Ze startte daar met taallessen en kreeg een taalcoach. Met deze trainingen heeft ze veel stappen gezet. Waar ze eerder zei “ik kan het niet” als het om lezen ging, zegt ze nu “ik probeer het!”. Roxanne is inmiddels vanwege haar aanpak tegen de laaggeletterdheid uitgeroepen tot Taalheld van Overijssel en taalambassadeur van Enschede.

Campagne ‘Week van lezen en schrijven’

Het programma is onderdeel van de Week van lezen en schrijven. Tijdens deze campagneweek vraagt het Huis voor Taal & Meedoen aandacht voor basisvaardigheden en laten de aangesloten partners hun aanbod zien. Deze debatavond in de Bibliotheek wordt georganiseerd met Pakhuis Oost.

De avond vindt plaats op donderdag 12 september om 19.30 uur (inloop vanaf 19.00 uur) in de Bibliotheek Enschede Centrale en is gratis. Aanmelden kan via www.huisvoortaalenmeedoen.nl.

Ludo Klink doet mee aan Open Ateliers Enschede.
Twee dagen Open Ateliers in Enschede 23 mei, 12:20
Ene Palk, hier in Metropool, komt naar Zoutpop.
Festival Zoutpop is na tien jaar weer terug in Boekelo 22 mei, 12:06
Afbeelding
Bezinning: ‘In ons diepste innerlijk zit een scheppende kracht’ 22 mei, 08:22
 De boomkikker. (Foto: Stichting Landschap Overijssel/Jacob van der Weele).
Excursie ‘Boomkikkers’ op Landgoed Smalenbroek 21 mei, 14:37
De gemeente onderzoekt of materialen uit de vezelhennep toepasbaar zijn in gemeentelijke gebouwen of andere projecten.
Test met hennep als bouwmateriaal 21 mei, 12:16
Afbeelding
Ricky van Wolfswinkel gejonast 20 mei, 13:49
Janny; ‘Door de goede begeleiding, grote variatie in oefeningen en de uitdaging met mezelf merkte ik binnen een aantal maanden al resultaat. Meer kracht en soepelheid bijvoorbeeld. Een echte aanrader!’
55 plussers: sterker door ZilverFitness 20 mei, 11:30
Afbeelding
Kinderen leren fietsen 20 mei, 11:17