De gemeente gaat vier schoolpleinen groener maken.
De gemeente gaat vier schoolpleinen groener maken.

Schoolpleinen groener en Deurningerstraat op de schop

Duurzaamheid

ENSCHEDE - De gemeente gaat vier schoolpleinen groener maken. De Deurningerstraat is op de schop gegaan vanwege werkzaamheden.
De gemeente krijgt geld van IVN Natuureducatie en Jantje Beton om vier schoolpleinen groener te maken. Het gaat om de speelpleinen van de basisscholen CBS De Koning, Prins Maurits, OBS Wereldwijs Noord. De vierde school moet nog worden bepaald. Enschede is één van de vijf gemeenten die door IVN Natuureducatie en Jantje beton zijn geselecteerd voor het project Gezonde Schoolpleinen. De andere gemeenten zijn Alkmaar, Alphen aan den Rijn, Midden-Groningen en Purmerend. De gemeente is verheugd over de bijdrage. Wethouder Harmjan Vedder: “Buiten spelen is gezond. Daarom willen we graag zoveel mogelijk groene schoolpleinen in Enschede. Met dit geld kunnen we vier extra pleinen groen maken. Dat is supergoed nieuws voor de kinderen van onze stad.” Per school stellen IVN Natuureducatie en Jantje Beton 35.000 euro beschikbaar, onder meer te besteden aan ontwerp, uitvoering en activiteiten. “Gelukkig zien gemeenten steeds meer het belang van het creëren van gezonde, uitdagende, groene schoolpleinen, waar kinderen kunnen spelen, leren, ontdekken en zich optimaal kunnen ontwikkelen”, aldus Jantje Beton-projectleider Marlies Bouman.

Bij de werkzaamheden aan de Deurningerstraat gaat het om het gedeelte tussen de Molenstraat en de Raiffeisenstraat. Dit stuk krijgt nieuwe riolering en wordt opnieuw ingericht. Dit is onderdeel van het project Centrumkwadraat. Bewoners en ondernemers blijven zoveel mogelijk bereikbaar tijdens de werkzaamheden. Aannemer Sallandse Wegenbouw werkt in stappen om woningen en ondernemers zoveel mogelijk bereikbaar te houden. Zo blijft de parallelweg zo lang mogelijk open voor bestemmingsverkeer. Als alles volgens plan verloopt zien de fases er zo uit: Fase 1: kruising Molenstraat - Deurningerstraat (van maandag 7 april t/m maandag 15 april). De hele Deurningerstraat blijft bereikbaar via de kant van de rotonde. Fase 2: Rotonde tot aan Oltmansstraat (van dinsdag 15 april t/m begin mei). Hier komt nieuwe riolering en wordt de weg opnieuw bestraat. Het gedeelte Molenstraat - Oltmansstraat blijft bereikbaar via de puinbaan. Ook blijft de parallelweg bereikbaar, dus ook het parkeerterrein voor bezoekers van TAO. Fase 3: Tussen Oltmansstraat en Molenstraat (begin mei t/m donderdag 24 juli). Een deel van de Deurningerstraat is bereikbaar vanaf de rotondekant.

De Troubadours zingt 'Vrolijke Noten'.
Najaarsconcert ‘Vrolijke Noten’ met Ensemble De Troubadours 11 uur geleden
Afbeelding
Albert Heijn-app weer online na cyberincident: dit weten we over de bezorging 19 okt, 16:10
Tijdens De verjaardagsvisite wordt het eerste exemplaar van De fijnste van Willem overhandigd aan Wobke Wilmink - Klein.
Op verjaardagsvisite bij Willem Wilmink 19 okt, 12:07
Remy van Kesteren (1989) geldt internationaal als een van de meest vernieuwende harpisten van zijn generatie.
Remy van Kesteren met THREADS de diepte in 19 okt, 10:13
Een voorbeeld in Lonneker.
Onderzoek naar dialect als spreektaal 18 okt, 14:28
Veilig op pad met de scootmobiel. (Foto: Bastiaan Heus)
Informatieochtend voor scootmobielgebruikers 18 okt, 09:16
Scool's cool steunt jongeren.
School’s cool: werken aan gelijke kansen 17 okt, 14:26
Stef Rosen is door The Factory Band uitgenodigd voor Blues @ The Factory op woensdag 21 oktober.
Blues @ The Factory met Stef Rosen en Tommy Harkenrider 17 okt, 12:40