Megalopolis draait in Concordia.
Megalopolis draait in Concordia.

Films La Cocina en Megalopolis te zien in Concordia

Cultuur

ENSCHEDE - Concordia heeft nieuwe films. Mark Drenth bespreekt ze.

La Cocina: enerverende kijk in de keuken van een New Yorks restaurant

The Grill is een druk eethuis op Times Square. Onder het keukenpersoneel wisselen dromen en wanhoop elkaar af. Wanneer er op een dag geld uit de kassa is verdwenen, valt de verdenking op Pedro, een jonge Mexicaanse kok, die in een stormachtige relatie is verwikkeld met serveerster Julia (Rooney Mara). La Cocina, gebaseerd op Arnold Wesker’s toneelstuk The Kitchen uit 1957, is een schitterend gefilmd eerbetoon aan de onzichtbare helden in de keuken.

Dahomey: bekroonde docu over de teruggave van geroofde kunst

In de 19e eeuw zijn honderden historische en culturele kunstvoorwerpen uit het West-Afrikaanse koninkrijk Dahomey geplunderd door Franse koloniale troepen. In november 2021 staan 26 van die schatten op het punt om Parijs te verlaten en terug te keren naar hun land van herkomst, de huidige Republiek Benin. Dahomey is een unieke documentaire, waarin poëzie, politiek en esthetiek hand in hand gaan en een verrassende kijk op deze actuele thema’s bieden. De film won de Gouden Beer in Berlijn.

Megalopolis: Coppola’s grootse epos met kritische blik op de crisissen van nu

De nieuwe film van Francis Ford Coppola (The Godfather) speelt zich af in de stad New Rome. Een kruising tussen het oude Rome en hedendaags New York. Cesar Catilina (Adam Driver) is een briljante architect die een utopische stad wil bouwen waarin mensen oprecht gelukkig zijn. Maar zijn idealisme roept weerstand op, vooral bij burgemeester Cicero. De film werpt een kritische blik op de crisissen in de wereld, zoals de opkomst van populistische leiders en door de mens veroorzaakte catastrofes.

C’E Ancora Domani: Italiaanse filmhit met bespreking in kader van Orange the World

In 2023 raakte de film in Italië een dusdanig gevoelige snaar dat het één van de succesvolste Italiaanse films ooit werd. Het onderwerp: huiselijk geweld tegen vrouwen, in een mannelijke cultuur. We volgen Delia, die vast lijkt te zitten in haar relatie met haar gewelddadige partner. En de zorg heeft voor haar dochter en zoons. Met inleiding en nabespreking door Babette Mols (Kadera) en Sanne Roetgerink (Mediant).

Magie in de bieb.
Magische Maakplaats in de bieb 10 okt, 14:05
Afbeelding
Rozenkruis en gnosis: een vijfdelige verkenning 10 okt, 09:45
Afbeelding
Liefhebber van interieur én tuin? Welkom bij Buiter Beton Hengelo! 9 okt, 20:15
Sjaak Bral, (Foto Martijn Beekman)
Sjaak Bral treedt op in ‘t Verborgen Theater. 9 okt, 15:24
De winnaar ontvangt 5.000 euro en een bronzen beeld, gemaakt door kunstenaar Helga Kock am Brink.
Willem Wilminkprijs toe aan 12 editie 9 okt, 13:01
Afbeelding
Steeds meer scholen doen mee aan Paarse Vrijdag: iedereen moet zichzelf kunnen zijn 9 okt, 11:40
Afbeelding
FC Twente Soccer Camp in herfstvakantie naar Avanti 9 okt, 10:03
Hardlopen op het vliegveld. (Foto: Rob van Efferen)
Run for KiKa levert mooi bedrag op 8 okt, 13:52