
Films Hokwerda’s Kind en The Apprentice te zien bij Concordia
CultuurConcordia op de Oude Markt heeft nieuwe films. Mark Drenth bespreekt ze.
Hokwerda’s Kind: verfilming van de gelijknamige roman van Oek de Jong
Lin is een voormalig topzwemster die zich voorbereidt op de loodzware oversteek van het Kanaal. Waar anderen de angst voor het open water voelen, zoekt Lin juist de diepte op. Als ze vlak voor haar grootste uitdaging de onderwaterlasser Henri ontmoet, duiken ze samen in een intense, stormachtige relatie.
Hokwerda’s kind, geregisseerd door Boudewijn Koole, onderzoekt wat er gebeurt als je de confrontatie met jezelf en je verleden niet langer kunt ontwijken. De film is geïnspireerd op de gelijknamige roman van Oek de Jong. Zondagmiddag is de componist van de film, Alex Simu, te gast, voor een gesprek met Maurits Handlogten.
F for Fake: Orson Welles’ klassieker over de dunne lijn tussen illusie en waarheid
Bedrog. Fraude. Illusie. In F For Fake, een quasi-documentaire in vrije vorm van Orson Welles, houdt de legendarische filmmaker (en zelfverklaard charlatan) zich bezig met de centrale bekommernis van zijn carrière: de dunne scheidslijnen tussen illusie en waarheid, kunst en vervalsing. Als voorloper van het moderne ‘video essay’ én de zogenaamde ‘mockumentary’ doet de term ‘documentaire’ geen recht aan deze geweldig erudiete en geestige mix van archiefbeelden, home-video, goocheltrucs en fake news.
The Apprentice: satirische speelfilm over de beginjaren van Donald Trumps carrière
In The Apprentice wordt het leven van Donald Trump in zijn vroege jaren als vastgoedondernemer onder de loep genomen. Het is in deze periode dat Trump zijn eerste stappen zet in de snelle zakenwereld en de basis voor zijn zakelijke imperium uitbouwt, onder de vleugels van zijn mentor, de invloedrijke en geslepen advocaat Roy Cohn.
De film van arthouse-filmmaker Ali Abassi gaat over corruptie, deceptie en de drang naar macht in het Amerika van de jaren 70 en 80. De jonge Trump wordt gespeeld door Sebastian Stan, Jeremy Strong (Succession) vertolkt Cohn.
Armand: intrigerende film over een conflict op school tussen leerlingen en ouders
Vlak voor de schoolvakantie begint zou de 6-jarige Armand ongewenst gedrag hebben vertoond tegen zijn vriendje Jon. De moeder van Armand (Renate Reinsve) en de ouders van Jon worden naar school geroepen. Niemand weet wat er precies gebeurd is, en samen met de schoolleiding proberen ze de waarheid boven tafel te krijgen. Armand kreeg in Cannes de Caméra d’Or, voor de beste debuutfilm.


















