Leendert Overduin. (Vragen, tips, verhalen en ideeën zijn welkom op marketing@reisopera.nl)
Leendert Overduin. (Vragen, tips, verhalen en ideeën zijn welkom op marketing@reisopera.nl) Foto:

Leendert Overduin inspiratie ‘Noaber-opera’

Cultuur

De Nederlandse Reisopera neemt het initiatief voor een ‘Noaber-opera’, uit te voeren in 2027. Dominee Leendert Overduin, die vele onderduikers redde in WOII, is de inspiratiebron.

Enschede - Na het succes van de participatievoorstelling Stadsopera MAAK in 2010 zijn er concrete plannen voor een volgende grote muziektheatervoorstelling voor en door inwoners van Enschede. Inspiratie is gevonden in het leven en werk van de Enschedese dominee Leendert Overduin. ‘’Een bevlogen man, wiens daden, persoonlijke moed en levensovertuiging ook vandaag de dag nog inspirerend zijn’’, aldus de Reisopera.

Deze ‘Noaber-opera’ is een vervolg op Stadsopera Maak uit 2010. In deze participatieproductie stond de herdenking van 10 jaar Vuurwerkramp centraal. Onder het motto ‘Hoe bewaar je een ramp?’ werkten zo’n 250 amateurs en professionals een jaar lang aan een ontroerende locatievoorstelling, die viermaal is uitgevoerd in de voormalige Gherzi-weverij. Voor de Noaber-opera in 2027 zoekt de Reisopera de inspiratie weer in de eigen thuisstad.

Leendert Overduin was predikant in Enschede. Na de oorlog zette hij zich in voor de opvang van de kinderen van NSB’ers. Deze - schijnbare - tegenstelling verklaarde hij vanuit zijn geloofsovertuiging. De opstart van de Noaber-opera vindt plaats in 2024 en 2025. In 2026 is het vijftig jaar geleden dan dominee Overduin overleed en in dat jaar beginnen de concrete voorbereidingen en repetities. De uitvoeringen vinden plaats in de zomer van 2027.

Afbeelding
Mogelijke fanzone bij Laadperron voor Europese wedstrijd FC Twente 5 uur geleden
Op maandag- tot en met vrijdagmiddag kost een huwelijksceremonie 730 euro in Enschede.
Trouwen in Enschede duurder dan gemiddeld 8 uur geleden
Afbeelding
Nieuwe behandeling voor ‘kippenborst’ voorkomt vaak operatie gisteren
JBVE 'boult' op maandagmiddag, donderdagmiddag en zondagmiddag vanaf 13.30 uur.
Eerste team van JBVE promoveert naar de eerste klasse 9 jul, 13:52
De gemeente koopt het pand van ABN AMRO.
Gemeente koopt pand ABN AMRO 9 jul, 09:04
Afbeelding
Stadsgedicht van stadsdichter Vera Boertien 8 jul, 13:46
Oude Markt Sing-a-Long (Foto: Emiel Muijderman)
Elke donderdagavond muziek op de Oude Markt 8 jul, 11:44
De Cornelis Houtmanstraat.
Domijn bouwt 27 nieuwe woningen in Glanerbrug 8 jul, 11:03