Afbeelding
Foto: ROBERT HOETINK

Boadu

Column

De boeren zijn weer aan het protesteren en als ik beelden zie van geblokkeerde wegen en dat ze vuurtjes aan het stoken zijn in de berm langs de weg dan neemt mijn sympathie voor de boeren af. Als ze dan ook nog eens binnensteden gaan besmeuren door er strontkarren met mest leeg te kieperen, dan holt die sympathie nog harder achteruit.
En met de dreigementen van die Erik Engerd van Farmers Defence Force is alle sympathie gewoon op. Onder nul is het wanneer Sweet Caroline die dreigementen niet eens veroordeelt. Onze Pieter gaat dat niet pikken, wat ik je brom. De kabinetsformatie staat op klappen. Fransje Timmermans kan alvast gaan warmlopen.
Maar goed, gelukkig heb ik meer verstand van voetballen. Myron Boadu hè. Deed een stief kwartier mee tegen Erkazee en had gelijk een hattrick kunnen maken. Over een doelgerichte spits gesproken. De keeper van Erkazee zei het heel treffend, Boadu komt erin en we zijn van slag.
Het doet me denken aan de beroemde invalbeurt van Bryan Ruiz met zijn wapperende natte haren en steigerende benen langs de kant die zoveel ontzag inboezemde dat het bij de tegenstander direct dun door de broek liep. Was het tegen Ajax? Feyenoord? Maakt ook niet uit. Boadu zou maar eens de Nieuwe Ruiz kunnen zijn. De missing link. Het puzzelstukje die de puzzel compleet maakt. En niemand in Amsterdam, Rotterdam of Alkmaar heeft het in de gaten. Heerlijk.
Arnold Bruggink en Dominique Scholten hebben een meesterstukje uitgehaald. Drie keer alleen voor de keeper in een kwartier. Dat is zes keer in een half uur en negen keer in een helft. Lijkt me genoeg, Ricky van Wolfswinkel kan dan de andere helft spelen. Die had er tegen Erkazee ook gewoon drie kunnen maken hè. En dan was Twente niet eens goed, zei iedereen.
Ik zie ons gewoon nog veertien keer winnen. Om te beginnen zaterdag bij Excelsior. En daarna Dansen bij Janssen.

Hans Assink schrijft al jaren via Tekstbureau Piet. En Piet staat voor Passie In Elke Tekst. Zijn boek Kollum is te bestellen via assink@home.nl.

Column Hans Assink

Afbeelding
Mogelijke fanzone bij Laadperron voor Europese wedstrijd FC Twente 8 uur geleden
Op maandag- tot en met vrijdagmiddag kost een huwelijksceremonie 730 euro in Enschede.
Trouwen in Enschede duurder dan gemiddeld 10 uur geleden
Afbeelding
Nieuwe behandeling voor ‘kippenborst’ voorkomt vaak operatie 9 jul, 15:29
JBVE 'boult' op maandagmiddag, donderdagmiddag en zondagmiddag vanaf 13.30 uur.
Eerste team van JBVE promoveert naar de eerste klasse 9 jul, 13:52
De gemeente koopt het pand van ABN AMRO.
Gemeente koopt pand ABN AMRO 9 jul, 09:04
Afbeelding
Stadsgedicht van stadsdichter Vera Boertien 8 jul, 13:46
Oude Markt Sing-a-Long (Foto: Emiel Muijderman)
Elke donderdagavond muziek op de Oude Markt 8 jul, 11:44
De Cornelis Houtmanstraat.
Domijn bouwt 27 nieuwe woningen in Glanerbrug 8 jul, 11:03