Renate Jansen scoorde tegen Benfica. (Foto: Anja Veurink/FC Twente Media)
Renate Jansen scoorde tegen Benfica. (Foto: Anja Veurink/FC Twente Media)

Geen CL voor FC Twente Vrouwen

Algemeen

De goal van Renate Jansen tegen Benfica was fraai, maar FC Twente Vrouwen ligt wel uit het toernooi om de Champions League. De ploeg van trainer Joran Pot verloor zondag op het Doekman met 1-2 van het Portugese Benfica. Eerder werd nog wel gewonnen van de kampioen van Moldavië, Agarista CSF. Met 13-0...

Enschede - De wedstrijd van FC Twente Vrouwen tegen het Moldavische Agarista was de eerste wedstrijd in de voorronde van de Champions League. Het was niet meer dan een opwarmertje voor de wedstrijd tegen Benfica die zondagavond op het programma stond.
FC Twente Vrouwen veegde Agarista volledig van het veld met een monsterscore van 13-0. Fenna Kalma, vorig seizoen al topscorer van de eredivisie, maar wel ontbrekend in de nationale selectie op het EK in Engeland, maakte haar faam als topschutter waar en scoorde liefst zeven doelpunten.
De overige goals tegen het arme Agarista kwamen van Anna-Lena Stolze (2), Renate Jansen, Bente Jansen, Kayleigh van Dooren, Sophie te Brake en Alina Saitan (eigen doel).

Benfica won in de eerste wedstrijd van het minitoernooi met 9-0 van Hajvalia uit Kosovo. De Portugese ploeg verhinderde in het verleden al eens dat Twente door kon dringen tot het hoofdtoernooi van de Champions League. Revanchegevoelens waren er zeker aan Enschedese kant, maar op de Diekmancampus kwam daar uiteindelijk niks van terecht.

FC Twente kreeg wel een goede kans op de openingstreffer, maar het schot van Kayleigh van Dooren werd gepakt door de keepster van Benfica. De Portugese ploeg kwam in de tiende minuut op 0-1. Ana Vitoria kwam alleen op keepster Daphne van Domselaar af en de uitblinker van Oranje op het EK kon een doelpunt niet voorkomen. 

Twente kreeg volop kansen op de gelijkmaker. Danique Kerkdijk kopte net naast uit een corner en een kopbal van Kalma strandde op de doelvrouw. Ook Stolze stuitte op de keepster, terwijl een schot van Kalma voorlangs ging. Ook Renate Jansen kwam net tekort om een bal binnen te tikken en een vrije trap werd nog van de doellijn gekopt.

Na rust voerde Twente de druk op. Een schot van Van Dooren ging rakelings naast. Zoals vaker viel de goal aan de andere kant. Francisca Nazareth scoorde de 0-2 voor Benfica in de 61e minuut.. 

De Tukkers bleven zoeken naar een doelpunt en vonden die ook. Renate Jansen schoot in de 71ste minuut de aansluitingstreffer binnen, 1-2. Maar daar bleef het ook bij, de 2-2 en een verlenging werden niet gehaald, ook al ging Van Domselaar in de ‘dying seconds’ nog mee naar voren bij corners om het onheil af te keren.

Van Domselaar (22) blijft nog een jaar bij FC Twente, ondanks interesse van andere clubs. ‘Ik had voor mezelf al besloten dat ik nog een jaar bij FC Twente blijf. Minuten maken, spelen en dan proberen om bij het Nederlands elftal mijn plekje te houden. Dan kijken we volgend jaar verder’, zegt ze in TC Tubantia.

Daphne van Domselaar blijft nog een jaar bij FC Twente

Ons Huis voerde een grote renovatie uit.
‘Borneostraat fijne plek om te wonen’ 4 uur geleden
Afbeelding
Keti Koti, wanneer zijn zijn excuses op hun plaats? 5 uur geleden
De Alstroemeria.
Volop open dagen bij Tuin Beckelo 6 uur geleden
Gohan draait in Concordia.
Gohan en Eat More Trees in Concordia 16 uur geleden
Afbeelding
Alles ist vorbei 20 uur geleden
De eerste leerlingen die de kaderberoepsgerichte leerweg volledig konden afronden op Greijdanus Enschede zijn allemaal geslaagd.
Kaderleerlingen Greijdanus Enschede allemaal geslaagd 21 uur geleden
Afval hoort niet niet naast de container.
Afvalfestival Wesselerbrink Noord-Oost: voor een schone start 22 uur geleden
Wout Weghorst viert een doelpunt van VfL Wolfsburg. (Foto: Vlad1988/Shutterstock.com)
FC Twente hengelt Wout Weghorst binnen 22 uur geleden