
Pieter
AlgemeenDeze jongen was dus even op vakantie. Na 48 weken kranten brouwen, hoe leuk dat ook is, leek even opfrissen en uitwaaien op het mooie Waddeneiland Terschelling, een nuttige en aangename investering. Gezonde lucht. Nou, die was er zeker. En dat opfrissen lukte ook prima. Alleen in de eerste week al waren er zo’n 388 buien. Er staat me iets bij van dat het een keer regende van vrijdagmorgen tot zondagmiddag. En toen won Max een Grand Prix in Het Wapen in Midsland.
Teletekst 704 voorspelde voor 480 procent regen over vijf dagen. En van de buienradar verwachting werd niemand op Veldje S vrolijk. De 20 graden zou niet worden gehaald. Ze hadden het over Storm Hans! En dan stond er bij Oosterend ook nog een grote boot met honderden auto’s in de fik. Of waren het er duizenden? Veldje S ging aan de koffie met jutter en andere vrolijk makende dranken. Regelmatig werd er positivisme bijgetankt in de Vijfpoort waar zelfs een polonaise op de Engelbewaarder werd gelopen. Een andere keer zette singer/songwriter Melle de Boer de tent op stelten, een optreden voor fijnproevers.
De tweede week was het weer kort samengevat een woord van drie letters dat eindigt op een t. En dan bedoel ik natuurlijk dat het pet weer was. Mijn buurman (Ajax-fan, wilde niet over voetbal praten) genoot, want het waaide vaak als een dolle en hij kon bijna elke dag wel twee keer gaan kitesurfen.
Ook in week drie was het bijna elke dag mooi weer. Bijna op maandag, bijna op dinsdag, bijna op woensdag en ga zo maar door. Maar Veldje S hield de moed erin, ook door de aanschaf van elektrische kacheltjes van 19,95 euro bij Twinkeltje in Midsland Noord. Een warme tent!
Gelukkig – vooruitziende blik? – had ik vier weken geboekt, en jawel: toch nog een week strandweer! En nu deze jongen weer terug in Eanske is, blijkt dat Onze Pieter mee gaat doen aan de verkiezingen. Hulde! Maar hij wil niet de grootste partij worden. Heb ik iets gemist?
Hans Assink schrijft al jaren via Tekstbureau Piet en heeft genoten van de IJwitjes van de Zandzeebar en de golven in de zee.
Column Hans Assink


















