Les Cyclades draait in Concordia.
Les Cyclades draait in Concordia.

Franse komedie Les Cyclades over hartsvriendinnen in Concordia

Algemeen

Concordia op de Oude Markt heeft nieuwe films. Mark Drenth bespreekt ze.

The Eternal Daughter: imponerende dubbelrol van Tilda Swinton

Julie (Tilda Swinton) en haar moeder Rosalind (óók gespeeld door Tilda Swinton) reizen af naar een oud familiehuis in Wales, dat gebruikt wordt als hotel. In dit afgelegen landhuis, waar Rosalind haar jeugd heeft doorgebracht, sluimeren oude familiegeheimen die Julie ’s nachts wakkerhouden. Ze hoopt haar moeder beter te leren kennen, maar wordt geconfronteerd met schimmen uit het verleden. Hoe dicht kan je als dochter bij je moeder komen? The Eternal Daughter is een mysterieus drama met een prachtige dubbelrol van Swinton. De film is geschreven en geregisseerd door Joanna Hogg die grote indruk maakte met The Souvenir en The Souvenir Part II, beide ook met Swinton in de hoofdrol.

A Matter of Trust: Deens drama waarin het leven van vijf mensen op zijn kop wordt gezet

Op een doodgewone nazomerdag staan de levens van vijf niet-verwante mensen op hun kop. Een man, een dokter, een vrouw, een student en een jonge dochter gaan nietsvermoedend richting een cruciaal kruispunt. Op zoek naar liefde, identiteit en morele maatstaf riskeren ze allemaal het kostbaarste aspect van het leven: vertrouwen. Maar vertrouwen is kwetsbaar en de gevolgen zullen onomkeerbaar, verboden en gênant grappig zijn.

Les Cyclades: Franse komedie over twee voormalige hartsvriendinnen

Blandine is onlangs gescheiden en haar enige zoon Benji gaat het huis uit. Ze weet niet goed wat ze verder met haar leven moet. Maar dan duikt plots haar onbevreesde schoolvriendin Magalie op. Spontaan besluit zij om Blandine te vergezellen op een trip waarvan ze als tieners al droomden: naar Amorgos, het Griekse eiland waar hun favoriete film Le Grand Bleu werd opgenomen. Al snel blijkt dat Blandine en Magalie heel verschillende ideeën hebben over vakantie, de liefde en het leven. Les Cyclades is een zomerse feelgood-komedie over vriendschap, ouder worden en leren loslaten. Met een vermakelijke bijrol van Kristin Scott Thomas.

Aguirre, der Zorn Gottes: klassieker van Werner Herzog

Geen filmnaslagwerk laat het onvermeld: Herzogs Aguirre, der Zorn Gottes staat in dezelfde lijn als Stanley Kubricks 2001: A Space Odyssey en Francis Ford Coppola’s Apocalypse Now: grote films, waarvoor de regisseurs tot het uiterste gingen om ze te realiseren. Herzogs film laat je de woestheid en de kracht van het tropisch woud ervaren. 

Afbeelding
Mogelijke fanzone bij Laadperron voor Europese wedstrijd FC Twente 14 uur geleden
Op maandag- tot en met vrijdagmiddag kost een huwelijksceremonie 730 euro in Enschede.
Trouwen in Enschede duurder dan gemiddeld 16 uur geleden
Afbeelding
Nieuwe behandeling voor ‘kippenborst’ voorkomt vaak operatie 9 jul, 15:29
JBVE 'boult' op maandagmiddag, donderdagmiddag en zondagmiddag vanaf 13.30 uur.
Eerste team van JBVE promoveert naar de eerste klasse 9 jul, 13:52
De gemeente koopt het pand van ABN AMRO.
Gemeente koopt pand ABN AMRO 9 jul, 09:04
Afbeelding
Stadsgedicht van stadsdichter Vera Boertien 8 jul, 13:46
Oude Markt Sing-a-Long (Foto: Emiel Muijderman)
Elke donderdagavond muziek op de Oude Markt 8 jul, 11:44
De Cornelis Houtmanstraat.
Domijn bouwt 27 nieuwe woningen in Glanerbrug 8 jul, 11:03