
Thijs van de Noorderkroon wint Voorleeswedstrijd
AlgemeenThijs Steenbergen heeft de derde lokale ronde van de Nationale Voorleeswedstrijd gewonnen. De leerling van de Noorderkroon las een fragment voor uit het boek ‘Gladiator: Vechten voor vrijheid’ van de schrijver Simon Scarrow. “Hij zat in de film’’, zegt wethouder en jurylid Jeroen Diepemaat.
Enschede - Liefst 35 scholen uit Enschede doen dit jaar mee aan de Nationale Voorleeswedstrijd, die voor de 30e keer wordt gehouden. Bij de bibliotheek doen ze graag mee aan de organisatie. Het levert drie lokale ronden op, waarbij telkens één winnaar wordt aangewezen door de jury. In de derde ronde is Thijs Steenbergen van de Noorderkroon de winnaar. Hij is in het Bieblab als twaalfde en laatste aan de beurt. De eerste is Nouha Ben Ayad van de Broekheurne. Zij leest een fragment voor uit ‘Superjuffie en het apencircus’ van auteur Janneke Schotveld. De tweede voorlezer is Quilaine Vaanholt van de Wielerbaan met een stuk uit ‘De eilandenruzie’ van Jozua Douglas. Nummer drie in de volgorde van optreden is Zwier Zuidema van Het Zeggelt Benthemstraat. Zwier slingert ‘De zevensprong’ van Tonke Dragt met veel plezier de zaal in. “Ik zag de jury weer genieten’’, zegt presentator Goochelaar Jan. Zwier is één van de vijf jongens die in deze ronde de grote, rode voorleesstoel beklimmen en normaal gesproken zijn de jongens wat meer in de minderheid. Na Zwier leest Lise Stokkers van de Prinseschool Daalweg voor uit ‘De avonturen van Rutger, Thomas en Paco: de magische halsband’ van Thomas van Grinsven. Haar ‘bedankt voor het luisteren’ doet het goed bij de jury, zo blijkt later. Lynn Hofhuis van de Menkotoren (met Fake van Carry Slee) en Azra Kuscu van De Esmarke (met ‘De vreselijke twee’ van Mac Barnett) zijn de laatste voorlezers voor de pauze. Dan gaat de jury, met ook Marlies Olthuis van de bibliotheek en ondergetekende, alvast in conclaaf.
Na de trucs van Goochelaar Jan is Cato Themmen van Marcellinus de eerste na de pauze die voorleest. Zij voert ‘Gruwelijk grappige griezelverhalen: Dokter Bottenblij’ van Tosca Menten op. Dan is het tijd voor de jongens. Eerst Kian Luisman van Glanerbrug-Noord (met ‘Het leven van een loser: Totaal gesloopt’ van Jeff Kinney), dan Jesper Posthumus van Molenbeek Boekelo (met ‘De waanzinnige boomhut van 117 verdiepingen’ van Andy Griffiths) en vervolgens Mikey Kolthof van Het Reliëf (met ‘Meester Jaap voetbalt’ van Jacques Vriens). Nummer elf is Amber Hogeweg van het Wooldrik. Ook zij heeft Jacques Vriens, maar dan het boek ‘De verdwijning van de mislukte Barbie’. Als ook Thijs Steenbergen geweest is én de jury zich heeft beraden, krijgen alle voorlezers nog een applaus en een bon, waarna de winnaar bekend wordt gemaakt en dat is Thijs.
In de tweede lokale ronde won Julia Beekhuizen van Het Zeggelt aan de Meeuwenstraat met een fragment uit het boek ‘Sloddervos’ van Dinand Woesthoff. In de eerste ronde won Milou Hielkema van De Sterrenborgh. Zij las voor uit het boek ‘Flora en de fantastische eekhoorn’ van Kate DiCamillo. De drie winnaars gaan door naar de regionale ronde die in Enschede wordt gehouden, op vrijdag 10 maart. De provinciale ronde is in Nijverdal op 6 april en de landelijke finale is op 24 mei in Utrecht.
















