Solar Team Twente bouwt aan een betere zonneboot.
Solar Team Twente bouwt aan een betere zonneboot.

Solar Boat moet efficiënter worden

Algemeen

Solar Boat Twente heeft de plannen onthuld voor het komende jaar. Met de geoptimaliseerde boot varen ze komende zomer op het Nationaal Kampioenschap in Akkrum en tijdens de Monaco Energy Boat Challenge.

Enschede/Hengelo - Solar Boat Twente onthulde haar concepten onder het oog van partners in de Twents Bierbrouwerij gevestigd in Hengelo. Ook was dit evenement te volgen voor alle geïnteresseerden in een livestream, die terug te zien is op het Solar Boat Twente Youtubekanaal. Het Twentse studententeam werkt de komende maanden de concepten verder uit om vervolgens ze vervolgens te produceren en implementeren. 

Dit jaar focussen de ontwerpers zich onder andere op het optimaliseren van de aandrijflijn. “Om de zonneboot zo duurzaam mogelijk te maken, wil je zo min mogelijk energie verliezen tussen de opwekking van de energie en het gebruik hiervan’’,  zegt technisch manager Saskia Slump. Naast een nieuwe zonnepaneelconfiguratie, ontwikkelt Solar Boat Twente ook een efficiëntere motor controller in samenwerking met Solar Team Twente.
Ook veranderen ze de vleugels van de boot. “De drie vleugels onder de romp van de boot die de boot uit het water liften, verlagen de weerstand van het voertuig. Zo gebruikt het voertuig minder energie. Door de vorm van de vleugels aan te passen, kan de boot ook onder lastige omstandigheden boven het water vliegen.’’
Ten slotte past het team ook de propeller van de boot aan voor een efficiëntere aandrijving. “Een kleine curve in het blad vermindert de druk tussen de twee delen van de propeller, waardoor er minder energie verloren gaat in het water. Al deze aanpassingen innoveren mogelijk de maritieme sector. Bovendien zetten deze optimalisaties een stap richting de best mogelijke resultaten tijdens de zonnebootraces.’’

Voor het eerst sinds het bestaan van Solar Boat Twente ontwerpt het team helemaal zelf een romp. “In dit nieuwe ontwerp keken we niet alleen naar de hydrodynamica, maar ook naar de aerodynamica. Het vorige team is het gelukt om vliegend over het water te gaan en om deze prestatie voort te zetten, zal de boot dus ook gestroomlijnd door lucht heen moeten gaan’’, aldus Saskia Slump.

Dit jaar komt Solar Boat Twente in actie tijdens een tweetal races. Allereerst op het NK zonnebootrace in het Friese Akkrum. Hier strijdt het team in het Hemelvaartsweekend om de Nederlandse titel. Het hoofddoel dit jaar ligt echter bij de Middellandse kust, in Monaco om precies te zijn. Tussen 3 en 8 juli doet het team een greep naar de wereldtitel tijdens de Monte Carlo Solar & Energy Boat Challenge.

Solar Boat Twente is een team van 21 studenten van de Universiteit Twente en Hogeschool Saxion dat elk jaar een nieuwe boot ontwerpt, ontwikkelt en optimaliseert. Het doel is om op een milieubewuste manier jezelf te ontwikkelen op technisch en persoonlijk vlak. Sinds september is het zesde team van Solar Boat Twente in de weer.

Het Aquadrome twee jaar geleden.
Nieuwe zwembad open voor publiek vanaf 3 juli 19 uur geleden
Ons Huis voerde een grote renovatie uit.
‘Borneostraat fijne plek om te wonen’ 20 uur geleden
Afbeelding
Keti Koti, wanneer zijn zijn excuses op hun plaats? 21 uur geleden
De Alstroemeria.
Volop open dagen bij Tuin Beckelo 22 uur geleden
Gohan draait in Concordia.
Gohan en Eat More Trees in Concordia 30 jun, 21:45
Afbeelding
Alles ist vorbei 30 jun, 17:27
De eerste leerlingen die de kaderberoepsgerichte leerweg volledig konden afronden op Greijdanus Enschede zijn allemaal geslaagd.
Kaderleerlingen Greijdanus Enschede allemaal geslaagd 30 jun, 15:55
Afval hoort niet niet naast de container.
Afvalfestival Wesselerbrink Noord-Oost: voor een schone start 30 jun, 15:40