Marko Pjaca maakte een goal tegen Telstar. (archieffoto)
Marko Pjaca maakte een goal tegen Telstar. (archieffoto)

Eén droevige helft van FC Twente is funest op bezoek bij Telstar

Sport

ENSCHEDE - Plek 7 is het na 23 wedstrijden voor FC Twente. Het had plek 5 kunnen zijn, maar dan had FC Twente zondag moeten winnen bij laagvlieger Telstar. Dat lukte niet. De ploeg van trainer John van den Brom speelde voor de elfde keer gelijk, 1-1.

Om dat ene punt te halen, moest FC Twente nog flink gas geven. Na 82 minuten stond het nijvere Telstar ‘gewoon’ met 1-0 voor. En dat was niet zo gek na een abominabele eerste helft van de Tukkers. Telstar was de baas op het veld en liet zich al vier keer voor het doel van Lars Unnerstall zien voordat de 1-0 van Sem van Duijn viel in minuut 17. De goal kwam dus niet uit de lucht vallen. Nadat de geblesseerde Robin Pröpper was vervangen door Ruud Nijstad kreeg Kristian Hlynsson na voorbereidend werk van Daan Rots en Sam Lammers een prima kans op de gelijkmaker maar zijn kopbal werd gepareerd door keeper Ronald Koeman Jr.  Aan de overkant was Rökkvi Thórisson nog dicht bij de 2-0 maar Unnerstall redde. In de slotfase van de eerste helft kregen Lammers en Bart van Rooij nog een kans, maar de gelijkmaker viel niet. De tweede helft was voor FC Twente. Lammers en Sondre Orjasaeter hadden de 1-1 voor het inschieten, maar ze kregen de bal niet langs Koeman. In minuut 64 wisselde Van den Brom Hlynsson en Thomas van den Belt voor Arno Verschueren en Daouda Weidmann. Bij Telstar werden Duijn, Thórisson en Gerald Alders gewisseld en dat waren niet de slechtsten op het veld. Twente drong aan en kwam in minuut 83 op 1-1 dankzij een rake kopbal van invaller numero 4, Marko Pjaca. De voorzet was van Lammers. Weidmann en Verschueren mochten nog aanleggen voor de winnende, maar Koeman voorkwam een Twentse zege. Zo verspeelde Twente dit seizoen al vier punten tegen Telstar en NAC en vijf tegen PEC en Excelsior. Dat zijn achttien punten, weggegeven tegen laagvliegers. “Het begint met duels spelen, elke bal te willen winnen en dat was er gewoon niet’’, zei Ramiz Zerrouki bij ESPN. “Je moet je eigenlijk schamen dat je in de eerste helft zo’n vertoning levert. Het heeft wel een beetje gedonderd in de kleedkamer. Je zag dat ze er fysiek in gingen. Als je daarin niet meegaat wordt het gewoon een lastige middag. We komen hier om te winnen, we zitten er lekker in. Dan is dit heel teleurstellend. Je wilt omhoog kijken. Maar met een gelijkspel schiet het niet op.’’ De volgende wedstrijd is zondag om 12.15 uur thuis tegen FC Groningen. Zerrouki: “We moeten ons nu weer opladen voor de volgende wedstrijd.’’ Van Zerrouki mag Van den Brom blijven. “Ik ben heel blij met de trainer. De hele groep is er blij mee.’’ 

Afbeelding
Vijvervrijdagen Enschede 2026: dit is het volledige programma 17 uur geleden
In Lonneker komt er weer een MuziekZondag.
Divya op Lonneker MuziekZondagen 19 uur geleden
Rosalie heeft het Trekvogelpad voltooid.
Rosalie heeft de finish gehaald 17 jun, 16:25
Midzomernacht wordt gevierd in Rijksmuseum Twenthe. (Foto: Eric Brinkhorst)
Midzomerfeest: ‘Finland in Enschede’ 17 jun, 15:24
Afbeelding
VIOS houdt visochtend voor kinderen 17 jun, 11:49
Daan de Kort. Bezoek www.podoactive.nl voor een afspraak. PodoActive, Roessinghsbleekweg 167, 7522 AH Enschede 053-3030168.
Podotherapeutische zorg bij Roessingh Revalidatie Techniek 17 jun, 11:21
Sparta versus Vroomshoopse Boys tijdens de finaledag op Schreurserve. (Foto: Klaas Friskus)
Beloften Excelsior’31 winnen finaledag bij Sparta 17 jun, 11:05
Tijd voor de Wijk Festival: Boswinkel.
De spotlights op de wijk Boswinkel 17 jun, 09:58