Afbeelding

DOS-WK krijgt certificaat

Sport

ENSCHEDE - Korfbalvereniging DOS-WK is de eerste sportclub in Enschede met het Uniek Sporten certificaat. Dankzij dit label worden de inspanningen van sportverenigingen zichtbaar en het biedt sporters met een beperking duidelijkheid over waar zij welkom zijn en mee kunnen doen. “Steeds meer sportclubs zetten zich in voor sporters met een beperking, en dat is een ontwikkeling waar we erg blij mee zijn’’, zegt Martijn Hegeman, directeur Sport en Bewegen bij Sportaal. “Het toegankelijk maken van sport voor iedereen vraagt om andere kennis, maatregelen en soms praktische aanpassingen’’, vult Rosaly Kolthof, sportregisseur Uniek Sporten bij Sportaal, aan. “DOS-WK laat zien dat het kan. Bij Sportaal vinden we dat sport en beweging voor iedereen vanzelfsprekend moet zijn. We streven er dan ook naar dat iedereen, ongeacht beperking, kan genieten van sport en beweging.’’
Wil je als vereniging een aangepast aanbod starten of heb je al aanbod en behoefte aan ondersteuning? Dan kun je terecht bij Rosaly Kolthof, Sportregisseur Uniek Sporten bij Sportaal. De sportregisseur biedt ondersteuning, deskundigheidsbevordering en advisering. Kijk voor meer informatie over Uniek Sporten op www.sportaal.nl/voor-unieke-sporters.

Sportaal stimuleert inwoners van Enschede een leven lang te bewegen. “Dat doen we door sportactiviteiten te organiseren, voor veilige en schone sportaccommodaties te zorgen, sportaanbieders te voorzien van advies en sport voor iedereen bereikbaar te maken. Wij willen Samen Sportief Scoren’’, aldus Sportaal.
Kijk voor meer informatie op www.sportaal.nl.

Passend Voetbal: Beleef de kracht van Uniek Sporten in Enschede

Op donderdag 12 juni vindt er tussen 17.00 en 18.00 uur een bijzondere voetbalwedstrijd plaats bij Avanti Wilskracht. De Passend Voetbal-teams van Avanti Wilskracht en Sparta nemen het dan tegen elkaar op. Deze teams bestaan uit kinderen uit het speciaal onderwijs. Zij laten zien dat iedereen kan schitteren op het sportveld.

Deze wedstrijd wordt georganiseerd om Uniek Sporten in Enschede onder de aandacht te brengen. Het doel is om mensen samen te brengen en te laten zien hoe leuk en waardevol sporten voor iedereen kan zijn – ongeacht beperking of achtergrond. Passend Voetbal is daar een mooi voorbeeld van, maar de boodschap geldt voor elke sport.

De wedstrijd wordt geleid door een speciale gast: Niels van den Berg, Wethouder Sport & Welzijn. Zijn betrokkenheid onderstreept het belang van inclusief sporten in de regio.

Passend Voetbal in Enschede is een initiatief van Sportaal, Avanti Wilskracht en C.V.V. Sparta Enschede. Met deze wedstrijd willen zij sportverenigingen inspireren om zelf ook passend sportaanbod te ontwikkelen en zo bij te dragen aan een inclusieve sportgemeenschap.

Iedereen is van harte welkom om te komen kijken, de jonge voetballers aan te moedigen en kennis te maken met dit waardevolle initiatief.

Afbeelding
Lintjesregen 3 uur geleden
De Lonneker Molen viert het 175-jarig bestaan.
175 jaar Lonneker Molen biedt volop activiteiten 27 apr, 13:25
Odd Fellows steunt Stichting Leerorkest.
Odd Fellows steunt Stichting Leerorkest 27 apr, 08:31
Norma Elfers van Zorgelf.
Zorgelf biedt directe hulp 26 apr, 13:29
JBVE houdt zaterdag 2 mei weer het Bolhaartoernooi.
JBVE zoekt nieuwe leden via toernooi en Open Dag 26 apr, 08:35
De Boekenbeurs Glanerbrug zoekt nieuwe vrijwilligers.
Boekenbeurs Glanerbrug zoekt nieuwe vrijwilligers 25 apr, 15:47
Griselda Molemans.
Euregionaal café in Gronau 25 apr, 13:27
Fabiola Heutink
Lezing over mantelzorg bij Stichting 55+ met Fabiola Heutink 25 apr, 09:34