
175 jaar Lonneker Molen volop activiteiten
Lonneker - Het tafeltje, dat molenaar Frank de Bont ter gelegenheid van het 175-jarig bestaan van de Lonneker Molen heeft gemaakt, ‘doet een rondje Enschede’. Na verblijf bij Prismare en de Museumfabriek heeft het nu een plekje gekregen in de Performance Factory. Daar blijft het een paar weken staan, om daarna weer op de ‘thuisbasis’ terug te keren voor de jubileum-festiviteiten. Zaterdag 9 mei staat vanaf 12.30 tot circa 14.00 uur in het teken van het officiële gedeelte van dit jubileumweekend, dat muzikaal wordt ingeleid door Muziekkorps Excelsior.
Het eerste exemplaar van het jubileumboek zal worden overhandigd aan de burgemeester van Enschede, Roelof Bleker. Daarna zal de burgemeester met de molenaars op een ludieke wijze het officiële sein geven van dit jubileumjaar en is er van alles te doen in en rondom de molen.
Als ‘klapstuk' is er om 15.00 uur ringsteken met paard en tweewielig rijtuig, verzorgd door vrijwilligers van HALL. Ook zijn er Oudhollandse spelletjes, een clown, schminken, een knutselhoek en pannenkoeken. Bij vertrek ontvangen kinderen een bouwplaat om hun eigen molen te bouwen. Zondag 10 mei gaat alle aandacht uit naar de Nationale Molendagen die in heel Nederland die weekend gehouden worden. U bent ook harte welkom tussen 13.00 en 16.00 uur., aldus Ans Purmer. "Ook dan zijn er leuke activiteiten in en rondom de molen en vertellen de molenaars graag over dit prachtige erfgoed.''