JBVE houdt zaterdag 2 mei weer het Bolhaartoernooi.
JBVE houdt zaterdag 2 mei weer het Bolhaartoernooi. Foto: Gerrit Kosters

JBVE zoekt nieuwe leden via toernooi en Open Dag

Jeu de Boules Vereniging Enschede houdt op zaterdag 2 mei het Bolhaartoernooi en op zaterdag 9 mei een Open Dag. "We zijn op zoek naar nieuwe leden'', zegt pr-man Hans Haveman van JBVE.

Enschede - De Open Dag wordt dit jaar gekoppeld aan het Bolhaartoernooi. "We willen er meer mensen bij hebben'', Zegt Hans Haveman. "Vorig hebben we in september en Open Dag gehad en dat heeft nieuwe leden opgeleverd. We zaten onder de vijftig leden en zitten nu ver in de zestig.'' Wat Haveman steekt is dat er in Enschede in totaal maar zo'n 150 boulers zijn. "In een stad als Enschede moet er eigenlijk veel meer potentieel zijn. Hengelo heeft meer jeu de boules verengingen dan Enschede. We zijn op zoek naar nieuwe leden. We organiseren ook meer eigen activiteiten. Eén keer in de maand is er iets leuks voor de leden. Het is niet alleen jeu de boules, het is ook gezelligheid.''
Kennis maken met jeu de boules? Dat kan nu in mei bij JBVE. Op zaterdag 2 mei tijdens het Bolhaartoernooi en/of op 9 mei tijdens de Open Dag in het G.J. van Heekpark. "Ook kunt u op een maandag of donderdagmiddag tijdens de cluburen gewoon langs komen om te kijken of nog liever mee te doen. We beginnen dan om 13.30 uur. We zien u graag om een balletje te gooien'', aldus Haveman.

Op zaterdag 2 mei is het Bolhaartoernooi. Er wordt met tweetallen gespeeld en iedereen kan en mag hieraan meedoen. "Dus vraag uw vriend, vriendin, zoon, dochter, buurman, buurvrouw of collega en doe mee'', zegt Remine Planten, voorzitter. "Jeu de boules is een sport, waarbij je heerlijk buiten speelt en iedereen kan het. Velen hebben het wel eens op vakantie gespeeld of gezien. Het is leuk om je ook in Nederland te meten met anderen. En volgens de Tubantia van 30 maart ook een laagdrempelige manier om met anderen in contact te komen. Het toernooi is juist bedoeld om mensen die weinig of geen ervaring hebben met jeu de boules de kans te geven een echte wedstrijd te spelen. Hoewel er in samenwerking met onze sponsor De Bolhaar mooie prijzen in natura zijn, gaat het vooral om de gezelligheid. En voor mensen die zelf geen jeu de boules ballen hebben, zijn er ballen aanwezig. Dus wat houd je tegen, gewoon opgeven en meedoen is mijn advies. En als een toernooi u nog teveel lijkt dan is de Open Dag misschien meer iets om een balletje te gooien.”

Het toernooi op 2 mei begint om 10.30 uur (melden vanaf 9.45 uur). Iedereen speelt vier partijen. Het toernooi duurt tot ongeveer 17.00 uur. Inschrijven kan als doublet (team van 2 personen) tot en met maandag 27 april per mail voorzitter@jbvenschede.nl of op een lijst in het clubgebouw. De kosten zijn 5 euro per persoon. De uitnodiging staat ook op de website: www.jbvenschede.nl.

JBVE houdt 9 mei een Open Dag. (Foto's: Gerrit Kosters)
Afbeelding