De top drie van Boekelo op het podium. (Foto: Ashley Claus)
De top drie van Boekelo op het podium. (Foto: Ashley Claus)

Julia Krajewski wint de Military in Boekelo

Sport

BOEKELO – De 53ste editie van Military Boekelo-Enschede is zondag gewonnen door Julia Krajewski. De Duitse, in Tokyo in 2021 de eerste vrouwelijke Olympisch kampioene eventing en eerder winnares in Boekelo in 2018, sloot haar springproef met de tienjarige ruin Nickel 21 (v. Numero Uno) foutloos af en klom daardoor van de derde naar de eerste plaats.

De nationale titel ging net als de voorgaande twee jaren naar Janneke Boonzaaijer, die met I’m Special NOP de concurrentie uit eigen land een straatlengte voorbleef.

Julia Krajewski, woonachtig in het bij Münster gelegen Langenhagen, kon haar geluk na afloop niet op. “Ik kwam hier met het idee dat ik in de top vijf wilde eindigen. Maar Nickel 21 was gewoon geweldig. Hij kwam superfit uit de cross en sprong vandaag fantastisch. Ik vind het altijd prettig als er wat druk op zit. En die was er natuurlijk, want ik moest foutloos blijven. Mijn paard pakte prima aan en hield op elke hindernis ruimte over. Heel mooi om hier na zes jaar weer te winnen op maar anderhalf uurtje rijden van huis.”

Na de crosscountry moest Julia Krajewski nog twee amazones voorrang verlenen. Op de slotdag verspeelde de leidende Engelse Laura Collett, winnares in 2019 in Boekelo, haar leidende positie met Dacapo. Ze eindigde op een half punt van de Duitse als tweede na een springfout. De Britse Sarah Bullimore zakte zelfs van de tweede naar de vijfde plek met Corimiro.

De Amerikaanse Hallie Coon, zaterdag al een van de vijf deelnemers die de crosscountry foutloos binnen de tijd aflegde, schoof op naar de derde positie.

Janneke Boonzaaijer prolongeerde met de elfjarige bruine merrie I’m Special NOP (v. I’m Special de Muze) uiteindelijk met speels gemak haar nationale titel, waarmee ze na 2022 (toen nog met Bouncer) en 2023 haar trilogie in drie opeenvolgende jaren voltooide.

Afbeelding
Mogelijke fanzone bij Laadperron voor Europese wedstrijd FC Twente 7 uur geleden
Op maandag- tot en met vrijdagmiddag kost een huwelijksceremonie 730 euro in Enschede.
Trouwen in Enschede duurder dan gemiddeld 9 uur geleden
Afbeelding
Nieuwe behandeling voor ‘kippenborst’ voorkomt vaak operatie 9 jul, 15:29
JBVE 'boult' op maandagmiddag, donderdagmiddag en zondagmiddag vanaf 13.30 uur.
Eerste team van JBVE promoveert naar de eerste klasse 9 jul, 13:52
De gemeente koopt het pand van ABN AMRO.
Gemeente koopt pand ABN AMRO 9 jul, 09:04
Afbeelding
Stadsgedicht van stadsdichter Vera Boertien 8 jul, 13:46
Oude Markt Sing-a-Long (Foto: Emiel Muijderman)
Elke donderdagavond muziek op de Oude Markt 8 jul, 11:44
De Cornelis Houtmanstraat.
Domijn bouwt 27 nieuwe woningen in Glanerbrug 8 jul, 11:03