Roombeek. (Foto: Rob Baas)
Roombeek. (Foto: Rob Baas)

Podcast over de veerkracht en de wederopbouw van Roombeek

Historie

ENSCHEDE - Op 13 mei is het 25 jaar geleden dat de vuurwerkramp een diepe indruk achterliet op Enschede. In de nieuwste aflevering van ‘Enschede. De podcast’ duikt podcastmaker Reinout Meijer in het verhaal van veerkracht en wederopbouw van de zwaar getroffen wijk Roombeek.

De nieuwste aflevering heet ‘De Feniks, een indrukwekkende aflevering over een wijk die zichzelf opnieuw uitvond. “Over hoe Roombeek als een feniks uit haar as herrees – krachtig, eigenzinnig en met respect voor het verleden. Reinout wandelt door de wijk met gids Titia Boitelle en spreekt met stedenbouwkundige Pi de Bruijn – ook wel bekend als ‘Vadertje Roombeek’. Ook komt bewoner en creatieve ondernemer Jorgos Even aan het woord. Samen nemen ze je mee in het verhaal van een wijk die ruimte geeft aan herinnering én vooruitgang. In ‘Enschede. De podcast’ luister je naar het verhaal van de meest eigenzinnige stad van het oosten. Je beleeft Enschede anno nu, maar we nemen je ook mee terug in de tijd en naar de toekomst. Tijdens het feestjaar Enschede700 is het extra bijzonder om de unieke verhalen uit de geschiedenis van de stad te horen. Ontdek de kern van Enschede en maak kennis met kleurrijke en bevlogen mensen – want zij maken de stad’’, aldus Reinout Meijer.

In totaal zijn er inmiddels zeven afleveringen te beluisteren. ‘’Ontdek waarom Enschede zo’n fijne plek is om te wonen, werken en beleven. Maak kennis met verschillende werelden binnen de stad. Zo duiken we in het unieke verhaal van Vliegveld Twenthe en onderzoeken we Enschede als kraamkamer van innovatie en technologie. Maar ook de kleurrijke paradijsvogels, cultuur en diversiteit en (top)sport komen voorbij. Want naast FC Twente kunnen we ook niet heen om de Enschede Marathon, honk- en softbalvereniging Tex Town Tigers en de wereldberoemde Military Boekelo.’’

De elfde Enschedese Haringparty was een succes.
Mooie opbrengst veiling Enschedese Haringparty 14 uur geleden
Symphonic Summer op de Oude Markt met Phion. (Foto: Emiel Muijderman)
Muzikale avonden op Oude Markt 20 uur geleden
Summer Sounds op de Oude Markt. (Foto: Joostograaf)
Grolsch Summer Sounds op de donderdagavond 22 jun, 16:55
SHOT geeft een concert op de UT.
SHOT geeft concert op de UT 22 jun, 13:51
Red Roots Festival in Enschede. (Foto: Wouter de Wilde)
Twee festivals ineen 21 jun, 14:09
JBVE houdt een Zomertoernooi. (Foto: Marleen Huitink)
JBVE houdt weer een Zomertoernooi 21 jun, 10:02
Afbeelding
Zomerdamtoernooi bij EDC 20 jun, 10:07
Afbeelding
Landelijk gebied op film 19 jun, 14:08