Afbeelding

Enschede herdenkt en viert 4 en 5 mei

Historie

Enschede - Het programma voor 4 en 5 mei is uitgebreid in Enschede.

4 mei

Dodenherdenking

17.00 uur Stadsbeiaardier Esther Schopman speelt samen met de violistes Alice Siu, Eider Armendariz en Mireia Escobar in de toren van de Grote Kerk op de Oude Markt.

18.00 uur Herdenkingsconcert in de Grote Kerk. Zie voor kaartverkoop: https://www.cappellaenschede.nl/herdenkingsconcert-4-mei/

19.00 uur Verzamelen voor de Stille Tocht voor het stadhuis.

19.10 uur: Stille Tocht. Route: Langestraat, Oude Markt, Marktstraat, Brammelerstraat, M.H. Tromplaan en Volkspark.

19.30 uur Herdenking in het Volkspark bij de beeldengroep van Mari Andriessen.

Stella Kensah, junior Stadsdichter en Daniël de Boode, voorzitter studentenvereniging Taste, dragen gedichten voor. Vervolgens spreekt burgemeester Bleker. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door de blazers van het Valerius Ensemble en Phion, Orkest van Gelderland en Overijssel.

20.00 uur 2 minuten stilte. Aansluitend is er gelegenheid om bloemen te leggen.

20.15 uur Afsluiting bijeenkomst in het Volkspark.

21.00 uur Theater na de Dam: Verboden te dansen. Een voorstelling van jongeren

(Theatermakerij) in Concordia. (Er zijn een beperkt aantal kaarten, aanmelden via Verboden te dansen - Theater Na de Dam)

5 mei

Bevrijdingsdag

Traditiegetrouw wordt in Enschede een bevrijdingsvuur ontstoken. Dat wordt dit jaar binnengebracht door Wielervereniging Het Oosten en een aantal lopers van Menzis. Het vuur wordt ontstoken voor de Grote Kerk aan de Oude Markt.

In heel het land worden op 5 mei Vrijheidsmaaltijden georganiseerd.

Het 4 en 5 mei comité Enschede organiseert in samenwerking met Wilminktheater en Muziekcentrum Enschede op 5 mei een vrijheidslunch in de Grote Kerk op de Oude Markt. Tijdens de lunch met een speciale Vrijheidssoep ontmoet je andere mensen waarmee je in gesprek gaat over vrijheid. Wat is vrijheid nu eigenlijk? Wat betekenen 4 en 5 mei voor jou? Is jouw vrijheid anders dan die van mij of die van een ander? Is er ooit zoiets als te veel vrijheid? Is vrijheid het herdenken van een oorlog of gaat het over meer? Wat is vrijheid in de toekomst?

Kortom, genoeg stof tot nadenken en een zeer belangrijk thema om met elkaar over in gesprek te gaan.

De lunch is vanaf 12:30 uur (inloop vanaf 12.00 uur) in de Grote Kerk aan de Oude Markt in Enschede. De Vrijheidslunch is gratis en voor iedereen, maar er is een gelimiteerd aan plaatsen. Aanmelden via Vrijheidslunch 5 mei — Comité 4 en 5 mei Enschede | Wilminktheater en Muziekcentrum Enschede

Vlaggen

4 mei: vlaggen gehele dag halfstok en voor overheidsgebouwen geldt vanaf 18.00 uur tot zonsondergang (21.04 uur) halfstok.

5 mei: vlaggen gehele dag tot zonsondergang

Programma Glanerbrug

4 mei

Dodenherdenking

18.50 uur: Rondgang oorlogsgraven op begraafplaats Doodenzorg

19.10 uur: Stille Tocht

19.30 uur: Herdenking bij monument op het Heldersplein (o.a. Arjan Kampman spreekt namens de gemeente)

5 mei

Bevrijdingsdag

19.00 uur: Programma in de Protestante kerk (Gronausestraat 1200) (o.a. Niels van den Berg spreekt namens de gemeente)

20.45 uur: Ontsteken vrijheidsvuur

Werken op hoogte in een boom vergt de nodige veiligheidskennis en inzicht.
NK Boomspecialisten naar Volkspark Enschede 28-30 mei 15 mei, 13:44
Benediction gaat zingen op 6 juni.
Joy voor vrouwen: workshop gospel 15 mei, 11:23
Als het universum liefde is en het beest angst, wat gebeurt er wanneer ze samenkomen?
Tentoonstelling Anca Axinte bij Objektief 15 mei, 10:48
Phion verzorgt zondag 17 mei een romantisch concert.
Phion brengt romantisch concert met Ogrintchouk 14 mei, 17:30
Jan Stornebrink: 'Wij hebben een eigen website waar alle info staat wie wij zijn en wat wij willen doen en bereiken, wat schaken kan betekenen'
Nieuw: Chess Club Enschede Inclusief 14 mei, 14:50
Afbeelding
90e editie Bommelasloop van RST in Buurserzand 14 mei, 11:24
Afbeelding
Erepenning schietvereniging 14 mei, 09:43
Afbeelding
Onthulling insectenhotel 14 mei, 08:31