Is fietsen de manier om toename van het verkeer te beperken door nieuwbouwwijken? (foto: Artur Badziura / Shutterstock.com)
Is fietsen de manier om toename van het verkeer te beperken door nieuwbouwwijken? (foto: Artur Badziura / Shutterstock.com)
De mening van Enschede

Het Esmarkeveld en het verkeer in Enschede

Cultuur

ENSCHEDE - Ook nieuwsgierig naar hoe Enschede denkt over bepaalde zaken? André le Loux en Evert den Boef ook! Zij dagen u uit om over onderwerpen na te denken en uw mening te geven. De reacties worden in de volgende Huis aan Huis Enschede gedeeld. Stuur uw reactie van maximaal 200 woorden (onder vermelding van naam) naar demeningvanenschede@dwfmedia.nl voor dinsdag. De redactie behoudt zich het recht voor om reacties niet te publiceren.

Regelmatig schieten ons mensen aan en vragen: “Kunnen je daar niet eens wat over schrijven.” En daar noemen ze dan een onderwerp bij. En heel vaak gaat het dan over het verkeer in Enschede. 

Het verkeer in Enschede blijkt voor velen een bron van ergernis te zijn. De files op de singels en de Gronausestraat zijn geliefde onderwerpen van gesprek.

De Gronausestraat wordt steeds drukker en nu vragen vele inwoners uit Oost-Enschede zich af hoe dat straks moet als er een hele nieuwe wijk wordt gebouwd, het Esmarkerveld. Moeten al die inwoners ook nog gebruik maken van de Gronausestraat? Dan wordt het een verkeersinfarct, denken velen. En heeft de gemeente wel gedacht aan de ontsluiting van de nieuwe wijk waar honderden woningen moeten komen? 

Tegenwoordig is het een must dat bij de aanleg van nieuwe wijken ook voorzien is in een goede ontsluiting. Onlangs nog hebben verschillende gemeenten in het Westen van het land een beroep gedaan op het Rijk voor de bekostiging van de ontsluiting voor nieuw aan te leggen wijken. Zij zeggen: Het Rijk wil dat wij meer woningen bouwen, dan moeten zij opdraaien voor de ontsluiting. Is dat zo’n slechte gedachte?

Ook in Enschede is behoefte aan meer woningen, dat snappen de mensen heel goed, maar zij maken zich wel zorgen over de verkeersstromen die daardoor ontstaan.

Duidelijk is wel dat een goede ontsluiting hoort bij nieuw aan te leggen wijken en de gemeente komt er niet meer mee weg door te zeggen: “de bewoners moeten maar met de fiets”. Zo werkt de 24- uurs economie niet. En overigens: durft u uw fiets nog neer te zetten in de binnenstad, als in camera-bewaakte fietsenstallingen aan de lopende band fietsen en accu’s verdwijnen. Gemeente zorg dan voor door personeel bewaakte fietsenstallingen en anders houd op te zeggen: “U gaat maar met de fiets.” 

En wij denken dat burgers best een vergoeding willen betalen voor het stallen van die dure fiets. Dus de gemeente is aan zet, hoe denkt men de ontsluiting te gaan regelen. Graag zouden we de reactie van de gemeente zien. En hoe denkt u er over? En gemeente, doe de bewoners er dan ook fysiek bewaakte fietsenstallingen bij. Wat vindt u? Wat moet er gebeuren?

Reactie Een kat in de zak

Als jullie bedoelen hoe de gemeente een hele dure kat in de zak heeft gekocht, dan weet ik er wel een paar. Maar de meest recente kat in de zak is de aankoop van aandelen van Twence want de afvalverwerker wordt bedreigd door de recente beleidsvisie van het kabinet op afvalverbranding. Zij streven ernaar om tegen 2050 meer grondstoffen te herwinnen, om zo de afhankelijkheid van het buitenland te verminderen. De afvalverbranding staat op gespannen voet met deze milieudoelstellingen en Twence heeft met verbazing kennisgenomen van deze visie. 

Ronald van Dorland 

Tijdens de cyanotype workshop wordt gewerkt met een eeuwenoude fotografische techniek.
Ontdek de magie van blauwdruk tijdens cyanotype workshop 11 sep, 11:05
De nieuwe tatami van Budo Schuttersveld is geopend.
Nieuwe mat voor Budo Schuttersveld 11 sep, 08:04
Bij de molen in Lonneker wordt zondag een oogstviering gehouden. (Foto: PERRY)
Oogstviering bij Lonneker molen 10 sep, 15:46
Afbeelding
Singelloop toe aan editie 29 10 sep, 11:37
De Inspiratiedag is van 12.00 tot 16.00 uur, locatie Windmolenweg 401. Gratis entree, aanmelden via www.landgoedchristinalust.nl. (Foto: Igor Roelofsen)
Vierde Inspiratiedag op Landgoed Christinalust 10 sep, 09:41
De heide staat in bloei.
‘Het goudgele graan en het paarsroode kleed’: “Dat is ons...’ 9 sep, 11:49
Nicky Vos en Johan Hendriks.
Ontspan op je eigen plek in het groen 9 sep, 11:30
Martijn en Truus Nijhuis.
Nijhuis Schoenen bestaat 50 jaar! 9 sep, 10:57