Kaarten via www.doorhetstof.nl. (Foto: Willem van Walderveen)
Kaarten via www.doorhetstof.nl. (Foto: Willem van Walderveen)

Kick-off ‘Door het stof’

Cultuur

ENSCHEDE - Het Wilminktheater heeft het startsein gegeven voor de nieuwe theaterproductie ‘Door het stof’, een groots spektakel ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van Enschede. Tijdens de perspresentatie werd de cast gepresenteerd en is de kaartverkoop van start gegaan. 

In aanwezigheid van pers, partners en genodigden werd een inspirerende eerste blik op deze bijzondere productie geboden. De creatives deelden hun visie op het stuk, dat op indrukwekkende wijze de sociale contrasten en verhalen van Enschede honderd jaar geleden tot leven brengt in een spectaculaire drieluik over arm en rijk.

De cast bestaat uit: Laus Steenbeeke, Danny Westerweel, Han Oldigs, Ellen Pieters, Julia Lammerts, Fabian Jansen, Remco Sietsema, Jelmer de Groot, Laurien van Rijswijk, Alexander Schuitema, Baleria Bagchus en Christiaan Schreuder.

Onder leiding van scriptschrijver Jibbe Willems en regisseurs Daniel van Klaveren (de barronnen) en Anne de Blok (de arbeiders), belooft de productie een indrukwekkend drieluik te worden. De decors zijn ontworpen door Joris van Veldhoven, met kostuums van Mattijs van Bergen en muziek gecomponeerd door Fons Merkies en Laurens Goedhart.

Deze unieke productie is een samenwerking tussen Theater Producties Twente, Wilminktheater en Muziekcentrum Enschede, Nederlandse Reisopera, Theater Sonnevanck en Wilmink Project Orkest. De voorstelling verkent de scheidslijnen tussen arm en rijk in het Enschede van een eeuw geleden en belicht tegelijkertijd de veerkracht en hoop van een gemeenschap.

De voorstelling is slechts één maand te zien, van 13 juni t/m 13 juli 2025, exclusief in het Wilminktheater en Muziekcentrum Enschede. Meer informatie en kaarten zijn verkrijgbaar via de website: www.doorhetstof.nl.

FC Twente Vrouwen heeft de beker gewonnen. (Foto: FC Twente Media)
Bekerzege FCT Vrouwen 15 uur geleden
Een bedankje aan de supporters. (Foto: FC Twente Media)
Blijdschap overheerst bij FC Twente ondanks zeperd 16 uur geleden
Kevin Burt is woensdag 27 mei te gast bij Blues @ The Factory.
Blues @ The Factory bij De Nix met Kevin Burt en Gerrit Veldman 20 uur geleden
Streektuinen is het thema in Lumen, donderdagavond 28 mei.
Lezing van Groei en bloei in Lumen: ‘Streektuinen’ 23 uur geleden
VVN houdt een Opfriscursus Auto in Enschede.
VVN Opfriscursus Auto bij de Zuiderspeeltuin, Kuipersdijk 18 mei, 15:52
Luc Oostindie. Vanaf 30 juni neemt pianiste Danitza Yordanova zijn rol over.
Afscheidsconcert Luc Oostindie bij Overdagkoor 18 mei, 14:38
Enschede bruist in de zomer. (Foto: Emiel Muijderman)
De Oude Markt maakt zich op voor een muzikale zomer 18 mei, 11:36
Afbeelding
‘Pluk en proef de natuur’ bij Hof Espelo 17 mei, 16:41