
Opera Piratenkoningin te zien in Wilminktheater
CultuurDe nieuwe familieopera Piratenkoningin is te zien op zaterdag 5 oktober in het Wilminktheater. Het is om 19.00 uur de première.
Enschede - De nieuwe familieopera Piratenkoningin is een spectaculair muzikaal sprookje over ontdekken wie je bent, zo meldt het Wilminktheater. De Nederlandse Reisopera, Theater Sonnevanck en Dawn Collective brengen vanaf 5 oktober de nieuwe familieopera Piratenkoningin voor iedereen vanaf 8 jaar. Piratenkoningin is een nieuwe compositie van Monique Krüs, op een libretto geschreven door Daniel van Klaveren en Xandra Knebel. In de cast zingen en spelen onder anderen Francis van Broekhuizen, Lilian Farahani, Aylin Sezer, Gitty Pregers en Lionel von Lawrence.
Tickets via www.reisopera.nl/programma/piratenkoningin.
Het verhaal? ‘’In een weeshuis op een rotsachtige kust aan de zee hopen Oona en haar beste vriend Toby elke week weer om uitgekozen te worden door de langskomende papa’s en mama’s. Op een nacht verschijnt de geest van de beruchte piratenkapitein Grace O’Malley, ooit de schrik van de zee. Zij vindt dat Oona veel te afwachtend is. Ze moet haar eigen pad kiezen en wegwezen uit het weeshuis. Diezelfde nacht nog wordt Toby meegenomen door niemand minder dan de Queen. Over haar wordt gefluisterd dat ze kinderen verandert in konijnen. Oona neemt een besluit. Samen met Grace springt ze op een piratenschip en vaart ze achter de Queen aan. Oona ontpopt zich als een geboren piratenkapitein. Ze zullen Toby terugkrijgen, hoe dan ook’’, aldus het Wilminktheater.
Met Piratenkoningin presenteren de Nederlandse Reisopera, Theater Sonnevanck en Dawn Collective een voorstelling voor jong en oud. ‘’Een stoer ensemble van zeven zangers en elf musici vormt een wilde en eigenzinnige piratenbende. Er zit geen orkest in de orkestbak, maar er wordt gezongen en gemusiceerd op het dek, in de kajuit en hoog in de mast van onder meer een piratenschip, de woeste wind trotserend. Ze brengen een avonturenverhaal dat gaat over het ontdekken wie je bent en waar je je thuis voelt. Een vertelling vol moed, twijfel, doorzettingsvermogen en muziek.’’ Musici: Rosanne van Bers, Miguel Ayerra Ongay, Nuno Mourão, Yeonji Yu, João Brito, Leyre Acebes García, Novilé Maceinaité, Michiel Holtrop, Teodora Nedyalkova, Pedro de Elvas Raposo en Charlie Bo Meijering.


















