Die Tolle Woche duurt meerdere weken!
Die Tolle Woche duurt meerdere weken!

Die Tolle Woche duurt meerdere weken

Cultuur

Enschede - Dit najaar is het in Enschede weer Die Tolle Woche. Een periode vol feestelijke activiteiten in een Duits jasje. De gemeente Enschede wil met Die Tolle Woche met laagdrempelige initiatieven inwoners van beide kanten van de grens samenbrengen. Om zo meer over elkaar en elkaars cultuur te leren.

De activiteiten van Die Tolle Woche zijn dit jaar verspreid over meerdere weken. Die Tolle Woche draagt bij aan de Duitslandstrategie van de gemeente Enschede. Waarbij we de landsgrens niet meer als belemmering zien, maar juist als kans om nieuwe mogelijkheden te ontdekken.

Als grootste grensstad van Nederland werkt Enschede intensief samen met diverse Duitse gemeenten, onder andere met de buurgemeente Gronau, partnerstad Münster en met stad Osnabrück. Burgemeester Roelof Bleker: “Enschede is de meest Duitse stad van Nederland. Op vele terreinen werken we grensoverschrijdend samen met Duitse organisaties en instanties. Hierdoor creëren we meer kansen voor iedereen in de regio. Jaarlijkse organiseren we Die Tolle Woche, een evenement dat mensen van beide kanten van de grens samenbrengt en hen aanmoedigt om nieuwe wegen te verkennen. Of je nu van cultuur, sport of muziek houdt, er is voor ieder wat wils. We verleggen de grens en vieren met elkaar het goede noaberschap.”

Het programma van Die Tolle Woche 2024:

1. Fietstocht omgeving Münster, 14 september [VOLGEBOEKT]: Stap op de fiets en verken de prachtige omgeving van Münster tijdens een grensoverschrijdende fietstocht. Deze activiteit biedt een ontspannen manier om de natuur en cultuur aan de andere kant van de grens te ontdekken, met volop gelegenheid voor ontmoetingen en uitwisselingen.

Wanneer: 14 september

Waar: Omgeving Münster

Voor wie: Iedereen

Kosten: Gratis

2. ONAIR Optreden in Grote Kerk, 27 september: Laat je betoveren door de vocale magie van de Berlijnse vocal group ONAIR, die optreedt in de Grote Kerk in het Wilmink Theater. Met als voorprogramma de Enschedese vocal group Half past Nine, belooft het een avond vol muzikale verrassingen te worden.

Wanneer: 27 september, 20:00 uur

Waar: Grote Kerk, Wilmink Theater, Enschede

Voor wie: Muziekliefhebbers

Kosten: €22,50, studenten €15,-

Meer info en tickets

3. Oktoberfest op het Van Heekplein, 29 september: Het Van Heekplein wordt wederom omgetoverd tot een gezellige ‘Biergarten’. Geniet van de muziek van de Stadsharmonie Enschede, Die Neue Oberkrainer uit Bad Bentheim en het dweilorkest De Braandheultjes uit Markelo. Een dag vol gezelligheid, waarbij je kunt genieten van Duitse lekkernijen en traditionele muziek.

Wanneer: 29 september, 12:00 – 17:00 uur

Waar: Van Heekplein, Enschede

Voor wie: Iedereen

Kosten: Gratis

4. Debat vanuit het project Euregionale Doorlopende Leerlijn, 2 oktober

Op woensdag 2 oktober debatteren eindexamenleerlingen van vier scholen in de Euregio in het Duits en in het Nederlands. Zo leren zij van én met elkaar de buurtaal! Ze starten de dag bij het Saxion en verkennen daarna samen Enschede. In de middag bediscussiëren ze actuele thema’s. Deze activiteit is mede mogelijk gemaakt door de Taalunie.

5. Shantykoor Sing-Off op het Van Heekplein, 6 oktober: Het Van Heekplein staat in het teken van zeemansliederen tijdens de shantykoor sing-off. Shantykoor Wrakhout uit Enschede neemt het op tegen het Marine Shanty Chor Münster en de Grensvaarders uit Doetinchem. Een feestelijke middag vol zang en zeemansverhalen die het publiek meevoeren op de golven van de muziek.

Wanneer: 6 oktober, 12:30 – 16:30 uur

Waar: Van Heekplein, Enschede

Voor wie: Iedereen

Kosten: Gratis

6. Derde Internationale Poëziewedstrijd, prijsuitreiking op 19 oktober: In Concordia worden op 19 oktober de winnaars van de derde internationale poëziewedstrijd bekendgemaakt. Het thema dit jaar is ‘Grenzeloze (Stads)dromen’. Gedichten in het Nederlands, Duits en Nedersaksisch/Platduits komen samen in een viering van taal en cultuur zonder grenzen.

Wanneer: U kunt een gedicht inzenden tot 5 oktober. De prijsuitreiking is op 19 oktober

Waar: Concordia, Enschede

Voor wie: Poëzieliefhebbers en schrijvers

Kosten: Gratis

7. Internationale Skatewedstrijd Nederland-Duitsland, 16 november: Skatepark De Fabriek wordt het strijdtoneel voor de internationale skatewedstrijd tussen Nederlandse en Duitse skaters. Kom kijken naar spectaculaire tricks en ondersteun je favoriete team terwijl ze strijden om de eer en de prijzenpot.

Wanneer: 16 november, vanaf 13:30 uur

Waar: Skatepark De Fabriek, Hoge Bothofstraat 49, Enschede

Voor wie: Iedereen

Kosten: Gratis

Afbeelding
Bezinning: ‘Waar stilte en Tao Teh King elkaar ontmoeten’ 12 jun, 11:27
Jazz bij de 6sprong.
Jazz Jam bij de 6sprong ook voor jazz-amateurs 12 jun, 10:32
Het NK Schaalvliegen is een uniek evenement.
NK Schaalvliegen bij modelvliegclub Ikarus 11 jun, 20:51
Penalty schieten is altijd weer een vermakelijke bezigheid bij de Pindacup. (Foto: Klaas Keizer)
Horeca voetbalt weer om de Pindacup 11 jun, 13:45
Open Ateliers Enschede is een initiatief van KunstNonStop.
Open Ateliers van KunstNonStop is zeker voor herhaling vatbaar 11 jun, 08:28
Afbeelding
Stadsgedicht van stadsdichter Vera Boertien 10 jun, 16:47
Afbeelding
Zomerkoninkjes uit eigen tuin zijn het lekkerst 10 jun, 14:24
Sportaal organiseerde de Avondvierdaagse.
Duizenden lopers bij de Avondvierdaagse 10 jun, 11:42