
Dagje Frikandel
ColumnOp 4 februari, de Internationale Dag van de Verbroedering, ga ik het natuurlijk niet over Trump hebben. Wel over de actiegroep Krachtig Twents Tegengeluid. Mooi dat ze er zijn. De club is tegen straaljagers op ons vliegveld. Als een voorstander zegt dat de F-35 nodig is voor onze vrijheid, zeggen ze bij Krachtig Twents Tegengeluid dat vrijheid iets anders is dan jezelf bewapenen. Dat stemt deze pacifist tevreden.
Kan me voorstellen dat een spandoek van Krachtig Twents Tegengeluid gestolen is. Die hangt vast ergens als trofee op een studentenkamer die niet met een app op slot wordt gedaan, al kan het ook Theo Maassen zijn geweest of die jongens van de Roemeense gouden helm of Houdini en Klok want die schijnen ook weer actief te zijn. Geeft ook niet, woensdag is het de Dag van de Frikandel. En Wereldnutelladag, maar daar ben ik niet zo’n liefhebber van. Wel van onze burgemeester, want die heeft er toch maar mooi voor gezorgd dat er geen fanzone was voor onze Turkse vrienden van Besiktas en dus ook geen rellen en vernielingen bij Het Bolwerk en omstreken.
Een verplichte buscombi vanuit Apeldoorn? Was dat niet eerder te bedenken? Ach, vrijdag is het Nationale Warme-Truiendag.
En zondag is het de Dag van het Huwelijk. Intussen is sushirestaurant Ginza failliet en toevallig staat daar de Pindacup.
Berichtje voor de curator: graag de Pindacup -bouwjaar 1984- veilig stellen voor de organisatie van de Pindacup, toch het langst lopende horecavoetbaltoernooi van in ieder geval Enschede, maar waarschijnlijk van een veel groter gebied. Als Trump er maar niet achter komt. Overigens heeft deze jongen op de Pindacup ook wel eens stiekem met 12 tegen 11 gespeeld.
Alsnog excuses, maar volgende week vrijdag is het wel Valentijnsdag. En een dag later is het De Dag van de Betaalde Liefde. Echt waar. Het geeft te denken en dan is het een week later op 22 februari ook nog eens Werelddenkdag.
Hans Assink schrijft al sinds 2007 via Tekstbureau Piet. Piet staat voor Passie In Elke Tekst. Zijn sprookjesboek Krentenbrodenbomen ligt bij Broekhuis en is te bestellen via assink@home.nl.
Column Hans Assink


















