De film Bo is de slotfilm van het Nederlands Film Festival.
De film Bo is de slotfilm van het Nederlands Film Festival.

Bo en Beautiful Beings in Concordia

Algemeen

Concordia heeft weer nieuwe films. Zoals Bo, de slotfilm van het Nederlands Film Festival. Maar ook het IJslandse Beautiful Beings. En het filosofische Arrival, met een nabespreking.

Bo: de slotfilm van het Nederlands Film Festival

Wanneer de onverschrokken Bo naar Georgië afreist om het graf van haar vader - een bekende trompettist - te bezoeken, loopt ze zijn vroegere jeugdvriend Levan tegen het lijf. Op zoek naar haar roots en een beter begrip van haar vader, besluit ze om mee te liften in Levan’s vrachtwagen.
Ondanks het leeftijdsverschil geven ze voorzichtig toe aan de liefde die ze voor elkaar voelen. De opbloeiende liefde tussen Bo en Levan zorgt ervoor dat ze uiteindelijk hun donkerste geheimen met elkaar durven te delen...
Bo is de slotfilm van het Nederlands Film Festival en aansluitend bij Concordia te zien.

Beautiful Beings: een vriendengroep in Reykjavik ontdekt het leven naar volwassenheid

Addi woont met zijn excentrieke moeder in het IJslandse Reykjavik. Na een incident met zijn klasgenoot Balli die gepest wordt, besluit hij zich over hem te ontfermen. Samen met twee van zijn kameraden verkent het kwartet hun ontluikende leven naar volwassenheid.
Als hun gedrag verder escaleert zoekt Addi naar manieren om hem en zijn vrienden terug te brengen naar een veiliger pad.
Beautiful Beings is een hartverwarmende film waarin een groepje vrienden in Reykjavik het leven naar volwassenheid aan het ontdekken is.

M’n Beessie en Ik: tragikomische film over waarom we huisdieren nodig hebben

Hoe leuk is het om te leven met een intelligent varken, eigenzinnige naaktkatten, een dansende hond, een spirituele naaktslak of een insta-kat en wat zegt dit eigenlijk over onszelf?
In een visuele reis langs doorsnee Nederlandse huishoudens zien we hoe diverse baasjes hun leven totaal wijden aan hun huisdieren en zij een onmisbare factor zijn in hun leven.
M’n Beessie en Ik is een vertederend en tragikomisch portret van een paar kleurrijke baasjes en hun geliefde beestjes. De intieme benadering levert hartverwarmende en soms absurdistische taferelen op.

Arrival: modern klassieker, nabesproken door filosoof Yashar Saghai

In oktober hervat de maandelijkse reeks Philofilm, in samenwerking met de filosofie-studievereniging van de Universiteit Twente. Het seizoen wordt geopend met Denis Villeneuves moderne klassieker Arrival (2016), waarin op verschillende plekken op aarde buitenaardse ruimteschepen landen.
De film wordt ingeleid en nabesproken door filosoof en futurist Yashar Saghai. Hij behandelt thema’s als de mate waarin taal beïnvloedt hoe we denken en realiteit ervaren en of taal ons toegang kan verschaffen tot een heel andere manier van het beleven van tijd en ruimte.

Napoleon - In the Name of Art: over de complexe relatie tussen Napoleon en kunst

Al op jonge leeftijd begreep Napoleon de waarde van kunst en was hij geboeid door de schoonheid ervan.
Hij heeft zijn plannen voor het militair veroveren van gebieden over de hele wereld dan ook altijd gecombineerd met het vergaren, bestuderen, conserveren en systematiseren vanuit zijn overtuiging dat cultuur en kunst voor iedereen toegankelijk moest zijn.
Jeremy Irons neemt de kijker mee van de Brera Academie en Dom in Milaan, naar het Louvre in Parijs.
In een film over de complexe relatie tussen Napoleon, cultuur en kunst.

RTV Oost zendt een docu over de Miro-rellen uit.
Documentaire over de Miro-rellen 23 aug, 14:28
Wandeling van Landschap Overijssel in Mander.
Excursie Landschap Overijssel in Mander 23 aug, 10:20
Afbeelding
Gezellig shoppen op de Thrive Bazaar in Enschede 22 aug, 14:35
'Wil je meer informatie over de activiteiten, de wachtlijsten of heb je zelf leuke ideeën voor de stichting? Kom dan langs op de inloopochtend'.
Stichting 55+ houdt een inloopochtend 22 aug, 09:17
'Ben jij een theeleut? Plant je eigen theekruiden!', aldus De Groene Loper.
Groene Loper bezig met actie ‘Proef de natuur’ 21 aug, 16:42
Wandelen bij Hof Espelo.
Meditatieve wandeling Hof Espelo 21 aug, 12:16
De Beiaard is klaar voor het Bockbierfesival.
Beiaard is klaar voor Bockbierfestival 21 aug, 09:31
Afbeelding
Open dagen bij Dance Passion met lessen Zumba 20 aug, 12:30