
Gunay Uslu op bezoek in Enschede
AlgemeenStaatssecretaris Gunay Uslu van Cultuur en Media heeft op uitnodiging van cultuurwethouder Jeroen Diepemaat namens de cultuurregio Twente een bezoek gebracht aan Enschede.
Enschede - Wethouder Jeroen Diepemaat en gedeputeerde Roy de Witte van Provincie Overijssel lieten de staatssecretaris kennismaken met diverse initiatieven en samenwerkingsverbanden binnen de cultuurregio Twente. Het Rijk denkt de komende periode na over welke rol cultuurregio’s krijgen in het toekomstige cultuurbeleid. Het bezoek van staatsecretaris Uslu aan cultuurregio Twente dient hierbij ter inspiratie.
Nederland telt vijftien cultuurregio’s. Binnen de cultuurregio Twente werken de veertien Twentse gemeenten en de provincie samen met de culturele sector om het culturele klimaat te versterken. De samenwerking werpt in Twente zijn vruchten af, stellen de betrokkenen. “Voorbeelden hiervan zijn de vele creatieve broed- en maakplaatsen, de samenwerking tussen de grote culturele instellingen en een gezamenlijk investeringsprogramma tussen de provincie Overijssel en Twente. Regionale samenwerking is ontzettend belangrijk’’, aldus Diepemaat. “Een veelzijdig cultureel aanbod maakt Enschede en de regio namelijk tot een fijne plek om te wonen, te werken, te bezoeken en te blijven. Dit aanbod maken we samen met de instellingen, makers, amateurkunstverenigingen en inwoners. In Twente zie je goed wat de effecten van samenwerken binnen een cultuurregio kunnen zijn. Wat dat betreft lopen we als Twente echt voorop.”
Het gezelschap bracht een bezoek aan het Stationsplein, waar creatieve broedplaats WARP Technopolis tijdelijk is gevestigd. Hier ging de staatssecretaris onder andere het gesprek aan met Sickhouse en Tetem kunstruimte. Ze hebben het gehad over het belang van creatieve broed- en maakplaatsen. Aansluitend maakte de staatssecretaris kennis met Cross-TIC. In Cross-TIC worden kunstenaars en cultuurmakers geselecteerd voor crossmediale ontwikkelingstrajecten.
Jeroen Diepemaat kijkt terug op een geslaagd bezoek: “Dat de intensieve samenwerking binnen cultuurregio Twente veel oplevert mag duidelijk zijn. Een divers cultureel aanbod is ontzettend belangrijk voor Enschede en de regio. Goede samenwerking tussen de culturele sector en de overheid is daarbij essentieel. Op de plek waar we dit werkbezoek begonnen, wordt volgend jaar een woontoren gebouwd met zo’n 160 woningen. Dat biedt makers de kans om zich tijdelijk relatief goedkoop te vestigen.’’














