Kunst in het Volkspark heeft dit jaar een record aantal deelnemers.
Kunst in het Volkspark heeft dit jaar een record aantal deelnemers.

Kunst in het Volkspark blijft groeien

Algemeen

Het mag weer. Na twee jaar gedwongen pauze door corona wordt zondag 12 juni van 11.00 tot 17.00 uur de 27e editie van Kunst in het Volkspark gehouden. Nooit eerder waren er zoveel deelnemers. 

Enschede - Bijna tweehonderd amateur- en professionele kunstenaars laten hun werk in het park zien en alle toonaangevende culturele instellingen van Enschede geven acte de présence in het ‘Kunstdorp’.

Naast het flaneren langs alle kunstwerken kunnen bezoekers optredens op verschillende podia meemaken. Zo zijn er twee podia beschikbaar voor deelnemers aan de Week van de Amateurkunst, met onder andere zing/songwriters, en worden in het Kunstdorp ook allerlei activiteiten verzorgd.
Verder kan in het hele park gebruik worden gemaakt van een uitgebreid culinair aanbod. Eerdere edities van Kunst in het Volkspark trokken steeds rond de 25.000 bezoekers.

Nieuw in Kunst in het Volkspark is het Kunstdorp. Het dorp, met pagodetenten en aangekleed met een verrijdbaar podium, waarop de Reisopera en het Wilminktheater optredens verzorgen, staat centraal in het park. De toonaangevende culturele- kunstinstellingen van de stad nemen daar hun intrek en laten zien wat ze hebben te bieden.

De Cubaanse ambassade maakt het mogelijk dat in het kader van de culturele uitwisseling tussen Nederland en Cuba de Cubaanse kunstenares Yudit Fidal Faife meedoet met Kunst in het Volkspark. Dat is ook de reden dat de Cubaanse ambassadeur Anet Pino Revero met al het ambassadepersoneel het evenement zal bezoeken.

Volgens voorzitter Jeroen Hatenboer van het bestuur van Kunst in het Volkspark laat de enorme deelname zien dat de culturele manifestatie in een grote behoefte voorziet. “Qua aantallen bezoekers en deelnemers die hun werk willen tonen, hoef je geen vraagtekens te zetten bij het vervolg. Natuurlijk staan er veranderingen op stapel zoals dit jaar de introductie van het Kunstdorp dat we ongetwijfeld gaan uitbreiden, maar duidelijk is dat het evenement staat en dat er veel belangstelling voor is.”

Kunst in het Volkspark wordt mede mogelijk gemaakt door subsidie van de gemeente en een flink aantal sponsors. “Ik hoop dat we die groep de komende jaren kunnen uitbreiden”, aldus Jeroen Hatenboer. “En dan zijn er natuurlijk nog een veelvoud aan vrijwilligers die met ons optrekken. Neem de Enschedese scouts. Die werken al 27 edities mee met een grote groep mensen en verrichten om niet talrijke werkzaamheden op het terrein.”

De Alstroemeria.
Volop open dagen bij Tuin Beckelo 3 uur geleden
Gohan draait in Concordia.
Gohan en Eat More Trees in Concordia 13 uur geleden
Afbeelding
Alles ist vorbei 17 uur geleden
De eerste leerlingen die de kaderberoepsgerichte leerweg volledig konden afronden op Greijdanus Enschede zijn allemaal geslaagd.
Kaderleerlingen Greijdanus Enschede allemaal geslaagd 19 uur geleden
Afval hoort niet niet naast de container.
Afvalfestival Wesselerbrink Noord-Oost: voor een schone start 19 uur geleden
Wout Weghorst viert een doelpunt van VfL Wolfsburg. (Foto: Vlad1988/Shutterstock.com)
FC Twente hengelt Wout Weghorst binnen 19 uur geleden
Monique Kokkeler, artistiek leider van 67 Minutes, A Journey of Hope (Foto: Lara Bommartini)
Inschrijving geopend voor Twents muziekproject 29 jun, 14:17
Alexander Johnson in Rockefeller Chapel, Chicago. (Foto: Jason Smith.com)
Alexander Johnson als gastbeiaardier 29 jun, 12:51