Afbeelding
Foto: ROBERT HOETINK

Dancing Dolf

Algemeen

Het mogen rare tijden zijn, waarin onze wereldleiders rare fratsen uithalen, maar Pasen en Pinksteren op dezelfde dag laten vallen, lukt maar niet. Deze jongen is op Tweede Pinksterdag vanuit Eanske naar het FBK-stadion in windbuulnstad gefietst voor wat inspiratie op hardloopgebied.
Het stadion zelf blijkt niet geheel watervrij te zijn bij een stortbui - de dakconstructie op de plek waar ik zit kon wel eens van Alkmaarse makelij zijn.

Maar goed, aan inspiratie geen gebrek. De kidsrun is weer prachtig. Er zijn vier heats geweest en in de finale gaat het tussen een lange jongen en een kopkleinere jongen. Je denkt dat De Lange gaat winnen, maar het is De Kleine. Robin heet-ie. En ik dacht Van der Gaag, maar dat vermeldt speaker Dolf Jansen, alias Dancing Dolf, niet, ook al hij is in vorm.
Dolf danst mee op de muziek, praat Spaans als de beste en doet cooling-down oefeningen met Lieke Klaver waar Marti ten Kate de hik van krijgt.
Een ander hoogtepunt is de 100 meter voor de Special Olympics sporters. Ene Friso Roeleveld heeft goede benen en loopt iedereen aan gort. Na 13 seconden en 28 honderdste gaat hij juichend over de streep. Bij de dames wint Marjolijn van den Brink in 23.71 en dat is natuurlijk ook heel mooi.

Wat verder opvalt is dat Dafne Schippers alle tijd heeft voor vragen van wie dan ook. Met een grote glimlach staat ze iedereen te woord die haar wil spreken. Haar een Tante Rikie noemen, gaat wat ver, maar een voorbeeld voor de meeste heren voetballers van enig niveau is ze zeker. Terwijl de doorsnee voetbalprof nauwelijks een half woord wil zeggen, is Dafne een en al innemendheid.

En wat hebben die atletes mooie figuren zeg. Ik zit vaak in de sportschool, maar zoiets gaat mij nooit lukken, hoor ik een fotograaf zeggen. De prijs voor de mooiste atlete gaat naar Quenesha Burks. Ze komt uit Amerika en wordt tweede bij het verspringen. Jammer genoeg aan de overkant van het stadion.

Hans Assink schrijft via Tekstbureau Piet (assink@home.nl).

Column Hans Assink

Werken op hoogte in een boom vergt de nodige veiligheidskennis en inzicht.
NK Boomspecialisten naar Volkspark Enschede 28-30 mei 15 mei, 13:44
Benediction gaat zingen op 6 juni.
Joy voor vrouwen: workshop gospel 15 mei, 11:23
Als het universum liefde is en het beest angst, wat gebeurt er wanneer ze samenkomen?
Tentoonstelling Anca Axinte bij Objektief 15 mei, 10:48
Phion verzorgt zondag 17 mei een romantisch concert.
Phion brengt romantisch concert met Ogrintchouk 14 mei, 17:30
Jan Stornebrink: 'Wij hebben een eigen website waar alle info staat wie wij zijn en wat wij willen doen en bereiken, wat schaken kan betekenen'
Nieuw: Chess Club Enschede Inclusief 14 mei, 14:50
Afbeelding
90e editie Bommelasloop van RST in Buurserzand 14 mei, 11:24
Afbeelding
Erepenning schietvereniging 14 mei, 09:43
Afbeelding
Onthulling insectenhotel 14 mei, 08:31