Laus Steenbeeke. (Foto: Willem van Walderveen)
Laus Steenbeeke. (Foto: Willem van Walderveen) Foto: Willem van Walderveen

Liefst 170 kandidaten voor rol in Van Katoen en Water

Algemeen

Maar liefst 170 kandidaten deden zondag 1 mei auditie voor een van de (bij)rollen van het nieuwe theaterstuk Van Katoen en Water, over 600 jaar geschiedenis van Almelo.

Enschede - De kandidaten werden ontvangen in Almelo in het Stadslab op het Indiëterrein, met koffie, thee en iets lekkers, om vervolgens in een van de zalen van het Stadslab hun beste beentje voor te zetten, in de hoop op een rol in dit locatietheater.

Van Katoen en Water speelt in Almelo, maar de kandidaat-acteurs, zangers en dansers komen uit de hele regio. “Dankzij de theaterproducties die de afgelopen jaren in Twente zijn gehouden, is er een actieve spelersgroepachterban opgebouwd”, vertelt producent Ellen Wisse. “Naast bekende gezichten zien we ook veel nieuwe gezichten. Mensen hebben een voorstelling bijgewoond, zien hoe leuk het is en willen graag meedoen.”
Voor de voorstelling zijn dertig acteurs nodig. Daarnaast worden voorafgaand aan de voorstellingen ook acteurs ingezet op het voorterrein, en daarvoor zijn ook mensen nodig.

De hoofdrollen zijn bekend. Laus Steenbeeke speelt stadsarchivaris Bertus, die op zijn sterfbed het roerige verleden van Almelo doorleeft. Hij wordt verpleegd door Renée de Gruijl. Vertellers zijn Laurens ten Den en André Manuel. Merel Kappenburg en Bart Klop spelen een verliefd Almeloos koppel. De repetities starten 27 juli en duren tot 23 augustus. De speelperiode is van 24 augustus tot 11 september. Er zijn nog vrijwilligers nodig: zie www.vankatoenenwater.nl.

Afbeelding
Op werkweek 16 uur geleden
Taha, Van Rooij en Weghorst vieren een goal. (Foto: FC Twente Media)
Matige herstart voor FC Twente met puntendeling tegen Fortuna 17 uur geleden
'Een aanwinst voor Lonneker'.
Nieuw speeltoestel op de Lonnekerschool 18 uur geleden
Afbeelding
13 wekenecho verdwijnt na 2027: waarom zwangere vrouwen dit niet meer krijgen 23 uur geleden
Na Francis, in de nazit, treedt orkest Wheels op.
Concert Politiekoor Twente met Francis van Broekhuizen gisteren
Afbeelding
Herfstknutselmiddag in Dal van de Mosbeek 12 okt, 13:47
Enschede Energie gaat voor duurzaam.
Enschede: textielstad van de toekomst! 12 okt, 09:50
Storing op de site van Albert Heijn.
Storing bij Albert Heijn: boodschappen kunnen niet worden bezorgd 12 okt, 09:33