7Tech is een antwoord op de vraag naar technisch personeel.
7Tech is een antwoord op de vraag naar technisch personeel.

7Tech levert kennis, vaardigheden en mooie werkstukken op

Algemeen

Na zes vrijdagen hard werken presenteerden leerlingen van verschillende Enschedese basisscholen met trots het resultaat: drie werkstukken, gemaakt binnen verschillende werelden van de techniek. Een tafel van hout, een lamp van metaal en een kunstwerk gemaakt op een iMac.

Enschede - Vol trots lopen de ongeveer dertig kinderen deze vrijdag hun ouders en leerkrachten rond te leiden langs het gemaakte werk. ‘’Dit is het computerlokaal, we hebben Adobe Photoshop gebruikt en onze eigen foto in een zelfgetekend landschap gemonteerd. Kijk, dat doe je zo”, zegt Amber, 10 jaar oud, terwijl haar moeder verbaasd naar de computervaardigheid van haar dochter kijkt. ‘’Een handtekening zetten op het bewijs van deelname is wel heel officieel’’, lacht de 11-jarige Kerem trots terwijl zijn vader het moment vastlegt op de foto. “Kom mam, ik laat je mijn lamp zien! Hij doet het echt hoor, loop mee’’,  zegt een andere leerling.

‘’We willen de leerlingen laten zien hoe gaaf het werken met verschillende technieken kan zijn”, zegt Floor de Vries van 7Tech. ‘’Het initiatief van 7Tech is bedoeld om leerlingen van groep 7 een kijkje te laten nemen op het vmbo. We nodigen leerlingen uit en ze kunnen op vrijwillige basis inschrijven voor zes vrijdagmiddagen. De deelnemers komen naar de Wethouder Beversstraat en gaan met drie verschillende werkstukken aan de slag. Het resultaat is echt om trots op te zijn en dat zien de ouders vandaag”, legt De Vries uit. Aan deze workshops hebben de leerlingen van de Enschedese basisscholen De Regenboog, ODBS Het Stroink, CBS Anna van Buren en De Windroos deelgenomen.

Na de workshops ontvangen de leerlingen een diploma dat de geleerde vaardigheden en kennis onderschrijft. Gespannen gezichten van de deelnemers bij het zetten van hun handtekening toont aan dat het een serieuze aangelegenheid is. Het opzetten van de workshops ligt in handen van de docenten van Het Stedelijk Vakcollege en het Bonhoeffer. ‘’We delen de praktijklokalen in ons gebouw en we delen de kennis. Op deze wijze bieden we de leerlingen een optimale kans om te ontdekken hoe gaaf een technisch beroep kan zijn’’, zegt Levi Wolbers, docent produceren, installeren en energie van het Bonhoeffer. 

Volgens Floor de Vries is er een grote vraag naar technisch personeel. “Die vraag kan een groter probleem worden in de nabije toekomst. Met 7Tech proberen we leerlingen op jonge leeftijd kennis te laten maken met onze scholen en de technische opleidingen die we bieden.”

Ester Slotman.
‘De Kunstveiling draait om het kunstwerk, niet om de problemen’ 16 mei, 14:45
Lumina komt in de Grote Kerk op de Oude Markt.
Lumina brengt licht in de Grote Kerk 16 mei, 11:33
'Het belangrijkste voor het collecteren is dat we ons inzetten voor een gezondere toekomst.'
Enschedese Laura collecteert voor Longfonds samen met moeder 15 mei, 16:54
Werken op hoogte in een boom vergt de nodige veiligheidskennis en inzicht.
NK Boomspecialisten naar Volkspark Enschede 28-30 mei 15 mei, 13:44
Benediction gaat zingen op 6 juni.
Joy voor vrouwen: workshop gospel 15 mei, 11:23
Als het universum liefde is en het beest angst, wat gebeurt er wanneer ze samenkomen?
Tentoonstelling Anca Axinte bij Objektief 15 mei, 10:48
Phion verzorgt zondag 17 mei een romantisch concert.
Phion brengt romantisch concert met Ogrintchouk 14 mei, 17:30
Jan Stornebrink: 'Wij hebben een eigen website waar alle info staat wie wij zijn en wat wij willen doen en bereiken, wat schaken kan betekenen'
Nieuw: Chess Club Enschede Inclusief 14 mei, 14:50