Zestien sportclubs waren erbij in de Diekmanhal.
Zestien sportclubs waren erbij in de Diekmanhal.

Voorkomen grensoverschrijdend gedrag agendapunt bij sportclubs

Algemeen

Op initiatief van Sportaal is in de Diekmanhal een inspiratiesessie ‘voorkom grensoverschrijdend gedrag binnen de sportvereniging’ gehouden.

Enschede - De aanwezige deelnemers werden tijdens deze Studio Sportaal geïnspireerd om binnen de eigen sportvereniging aan de slag te gaan met dit lastige thema.

Onder leiding van Tom van Veen en Ellen van Beek van het NOC*NSF kregen de 24 deelnemers van 16 verschillende sportverenigingen uit Enschede een te volgen stappenplan uitgelegd. Daarnaast werd er ingezoomd op de mogelijkheid om een Vertrouwenscontactpersoon binnen de sportvereniging of gezamenlijk met andere sportverenigingen uit de omgeving aan te stellen.

Vragen

Tijdens de avond waren en veel vragen vanuit het publiek. “Kan een VOG (verklaring omtrent gedrag) door de sportvereniging gratis worden aangevraagd? Kan de cursus Vertrouwenscontactpersoon worden vergoed vanuit het lokale sport-, beweeg- en leefstijlakkoord? Kan er bij ons op locatie een verdiepingsslag worden gemaakt op tool waarmee eenvoudige inzicht krijgt wat een vereniging kan doen om grensoverschrijdend gedrag te voorkomen? Al deze vragen kunnen met ‘ja’ worden beantwoord waardoor er veel vervolgacties liggen’’, aldus Sportaal.

Tex Town Tigers

Het commentaar van Annemiek Jansen van Tex Town Tigers: “Heel leerzaam om ook met andere Vertrouwenscontactpersonen van verschillende verenigingen over dit onderwerp te spreken. En fijn dat er de kans bestaat op de cursus samen met andere verenigingen te kunnen volgen, hier doe ik graag aan mee.’’

De workshop wordt aangeboden vanuit het Sport-, Beweeg- en Leefstijlakkoord Enschede en georganiseerd door Sportaal. “Wil jij weten wat er zoals besproken is neem dan contact op met de sportregisseur van Sportaal.’’

Stimuleren

Sportaal wil mensen stimuleren om samen te sporten en te bewegen. “Dat doen we door sportactiviteiten te organiseren, voor veilige en schone sportaccommodaties te zorgen en sporten voor iedereen bereikbaar te maken’’

Het Sport-, Beweeg- en Leefstijlakkoord is een aanvulling op het bestaande sport- en beweegbeleid van de gemeente en probeert op de thema’s nieuwe energie te bieden en eveneens richting te geven aan het toekomstige beleid rondom sport-bewegen, gezonde leefstijl en de leefomgeving.

Ons Huis voerde een grote renovatie uit.
‘Borneostraat fijne plek om te wonen’ 4 uur geleden
Afbeelding
Keti Koti, wanneer zijn zijn excuses op hun plaats? 6 uur geleden
De Alstroemeria.
Volop open dagen bij Tuin Beckelo 7 uur geleden
Gohan draait in Concordia.
Gohan en Eat More Trees in Concordia 17 uur geleden
Afbeelding
Alles ist vorbei 21 uur geleden
De eerste leerlingen die de kaderberoepsgerichte leerweg volledig konden afronden op Greijdanus Enschede zijn allemaal geslaagd.
Kaderleerlingen Greijdanus Enschede allemaal geslaagd 22 uur geleden
Afval hoort niet niet naast de container.
Afvalfestival Wesselerbrink Noord-Oost: voor een schone start 23 uur geleden
Wout Weghorst viert een doelpunt van VfL Wolfsburg. (Foto: Vlad1988/Shutterstock.com)
FC Twente hengelt Wout Weghorst binnen 23 uur geleden