Trebbe bouwt 'betaalbare woningen' in Nieuw Fenne.
Trebbe bouwt 'betaalbare woningen' in Nieuw Fenne.

Betaalbare woningen Nieuw Fenne

Algemeen

Trebbe is gestart met de bouw van twintig woningen in Nieuw Fenne. “De woningen worden industrieel gerealiseerd, zijn zeer compleet en met verkoopprijzen van 210.000 en 225.000 euro ook zeer betaalbaar te noemen’’, zo stelt Trebbe. “Met de ontwikkeling en bouw van Nieuw Fenne komt Trebbe tegemoet aan de groeiende vraag naar complete, duurzame en vooral betaalbare (nieuwbouw)woningen.’’

Enschede - Aan de Wicher Nijkampstraat en de Tuinbouwstraat, waar voorheen duplexwoningen stonden, ontwikkelde Trebbe Nieuw Fenne. “Om jonge gezinnen, starters en alleenstaanden een kans op de woningmarkt te geven is ingezet op de ontwikkeling van twintig complete betaalbare eengezinswoningen, bestemd voor de sociale koop.’’
De interesse in de woningen was groot, ruim 800 geïnteresseerden meldden zich. De woningen zijn inmiddels allemaal verkocht. Hein Stooker, directeur projectontwikkeling: “Nieuw Fenne biedt plaats aan mooie, betaalbare koopwoningen in Enschede. Ik ben er ontzettend trots op dat wij hier deze betaalbare, complete, goede woningen hebben ontwikkeld en dat hier straks twintig huishoudens een fijn, nieuw thuis krijgen.”

De eengezinswoningen zijn met inzet van Trebbe PuurWonen ontwikkeld. “PuurWonen biedt volledig uitgewerkte woningen en is nagenoeg volledig geïndustrialiseerd. Daardoor worden woningen efficiënter en sneller ontwikkeld en gerealiseerd’’, aldus Trebbe.
De woningen zijn ontworpen door Peters & Lammerink architecten. “Er is gekozen voor een robuuste metselwerkarchitectuur die goed aan sluit op de omliggende omgeving en tegelijkertijd hebben de woningen een eigen identiteit.’’

Aan de Wicher Nijkampstraat worden negen woningen gebouwd en aan de Tuinbouwstraat komen elf woningen. De woningen zijn 50 procent duurzamer dan de wettelijke norm, door onder andere optimale isolatie, onderhoudsarme materialen, zonnepanelen en een warmtepomp. “Dat betekent betaalbare woonlasten en een hoog wooncomfort voor de toekomstige bewoners.”

Noot voor redactie, niet voor publicatie

Naar verwachting wordt de laatste woning in het voorjaar van 2022 opgeleverd. Naast Nieuw Fenne realiseert Trebbe in dezelfde buurt twaalf portiekwoningen voor woningcorporatie Domijn. De woningen zijn bestemd voor één- en tweepersoonshuishoudens. Ook deze woningen worden industrieel geproduceerd, maar dan met inzet van het concept NieuwePortiek. Naar verwachting krijgen de bewoners van deze woningen hun sleutel in het voorjaar van 2022.

Afbeelding
Erepenning schietvereniging 9 uur geleden
Afbeelding
Onthulling insectenhotel 10 uur geleden
De moestuin is volop in beweging deze tijd.
Column Wim Boers: Mei, de mooiste tijd in de moestuin 13 mei, 14:35
Nieuw in Enschede: Nachtlicht Theater.
Nachtlicht Theater ziet het levenslicht 13 mei, 11:27
Afbeelding
Guitarshow terug in de Grote Kerk 13 mei, 11:17
Afbeelding
Pak de fiets 13 mei, 09:42
Een vol park De Geuren vorig jaar tijdens Level 42. Het is Jasper ook dit jaar gelukt grote namen en een line-up voor iedereen te realiseren.
Evenementenweide is even Hellendoorn 13 mei, 09:30
Florian Myjer (1992) is theatermaker en acteur. Hij maakt Kunst met een grote K voor een breed publiek, vanuit persoonlijke thema’s en ervaringen.
Florian Myjer met The Actor in Wilminktheater 13 mei, 09:29