Flyers en zonnebloemzaadjes voor loverboyproblematiek

Algemeen

Enschede - Model Lotte van der Zee was ambassadrice van het Meldpunt Loverboyproblematiek Twente. Als eerbetoon aan haar gaan haar ouders en het hockeyteam van Lotte maandag 26 april in tweetallen door de binnenstad. Zij delen voorlichtingsflyers en zakjes zonnebloemzaadjes uit om aandacht te vragen voor deze slinkse vorm van mensenhandel.

De voorlichtingsactie is op maandag 26 april. Van 12.00 uur tot 14.30 uur zijn medewerkers van het Meldpunt Loverboyproblematiek Twente met een auto met led-scherm aanwezig op het GJ van Heekplein en vanaf 14.30 uur tot 17.00 uur op de Oude Markt. 

‘Jij bent je baas over je eigen lichaam’

Op het led-scherm is het preventiefilmpje te zien dat Lotte van der Zee voor het meldpunt maakte. Hierin waarschuwt ze voor de geniepige praktijken van loverboys. In dit filmpje zegt ze: “Een loverboy is niet te herkennen. Spreek daarom nooit zomaar met iemand af. En laat altijd weten waar je bent. Het belangrijkste is dat je weet dat jij de baas bent over je eigen lichaam. Sta achter de dingen die je doet en laat je door niemand gek maken.”

Goede voorlichting is belangrijk

Helaas, maar waar… Ook jongeren in Twente kunnen te maken krijgen met seksuele en criminele uitbuiting door loverboys of beter gezegd mensenhandelaren. Het treft niet alleen meiden. Ook jongens kunnen slachtoffer worden. Het benaderen gebeurt via social media en in real life. Daarom is goede voorlichting en hulp belangrijk. Via

www.stopuitbuiting.nu is informatie te vinden over wat jongeren en ouders kunnen doen bij vermoedens en/of signalen van loverboyproblematiek. 

Tijdens de actie van aanstaande maandag wordt nadrukkelijk de naam van Lotte van der Zee genoemd, als dank voor haar tomeloze inzet voor het Meldpunt Loverboyproblematiek Twente. 

'Een aanwinst voor Lonneker'.
Nieuw speeltoestel op de Lonnekerschool 15 uur geleden
Afbeelding
13 wekenecho verdwijnt na 2027: waarom zwangere vrouwen dit niet meer krijgen 20 uur geleden
Na Francis, in de nazit, treedt orkest Wheels op.
Concert Politiekoor Twente met Francis van Broekhuizen 21 uur geleden
Afbeelding
Herfstknutselmiddag in Dal van de Mosbeek 12 okt, 13:47
Enschede Energie gaat voor duurzaam.
Enschede: textielstad van de toekomst! 12 okt, 09:50
Storing op de site van Albert Heijn.
Storing bij Albert Heijn: boodschappen kunnen niet worden bezorgd 12 okt, 09:33
Afbeelding
Ontdek de vogeltrek rondom Vliegveld Twente 11 okt, 14:02
Afbeelding
Geen film, wel een reis: ANI HU - The Experience komt naar Enschede 11 okt, 13:51