Woningcorporatie De Woonplaats neemt 238 woningen in Enschede en 10 woningen in Groenlo over van woningcorporatie Mooiland.
Woningcorporatie De Woonplaats neemt 238 woningen in Enschede en 10 woningen in Groenlo over van woningcorporatie Mooiland. Foto: PR

De Woonplaats neemt 248 woningen Mooiland over

Algemeen

Woningcorporatie De Woonplaats breidt haar woningportefeuille dit jaar fors uit. Ze neemt 238 woningen in Enschede en 10 woningen in Groenlo over van woningcorporatie Mooiland. Woonplaats is regionaal verankerd in Enschede en Groenlo en daarom een logische partner voor de overname. De woningen zijn een mooie aanvulling op het woningbezit van de corporatie met ruim 10.000 woningen in Enschede en 5.000 in de Achterhoek. Per 30 juni 2020 is de overname een feit. De huidige huurders zijn hierover door de corporaties geïnformeerd.

Enschede - Het gaat in Enschede om 20 huurwoningen aan de Mina Krusemanstraat, 137 woningen aan de Hortensiastraat, 23 woningen aan de Oostveenweg en Lage Bothofstraat, 19 woningen aan de Kottenhof, 23 woningen aan de Gronausevoetpad en Lipperkerkstraat en 16 woningen aan de Gronausevoetpad en 10 woningen aan de Bevrijdingslaan in Groenlo.

De Woonplaats is blij dat we met de overname de woningen kunnen blijven behouden voor de sociale woningvoorraad. Alle woningen, met uitzondering van de Kottenhof, zijn sociale huurwoningen met een huurprijs tot € 737,14. De eengezinswoningen aan de Kottenhof zijn woningen in de luxe verhuur.

De verkoop en de overdracht van de woningen kende een zorgvuldig proces, waaraan Mooiland en De Woonplaats gezamenlijk werkten. Onlangs ontvingen alle huurders van de betreffende woningen een brief over de overname. Voor 30 juni worden huurders uitgebreid geïnformeerd over hoe verschillende zaken werken bij De Woonplaats.

Ambitie Mooiland
Mooiland is een corporatie die een betaalbaar, kwalitatief goed en duurzaam thuis geeft aan mensen die daarin niet zelf kunnen voorzien. En een corporatie die weet wat er speelt en oog heeft voor prettig wonen in de wijk en voor sociale vraagstukken. In haar kernregio Noordoost-Brabant, Gennep en de BAAN- regio (Breda, Apeldoorn en de stadsregio Arnhem-Nijmegen) is Mooiland die corporatie. Daar staan nu al de meeste van haar sociale huurwoningen. Die volwaardige woningcorporatie kan Mooiland niet overal zijn. Buiten Noordoost-Brabant is het bezit sterk versnipperd. Andere corporaties kunnen daar met hun netwerk meer betekenen voor huurders in de wijk. Daarom besloot Mooiland in 2016 om zich geleidelijk terug te trekken uit gebieden die het verst van Noordoost-Brabant af liggen door woningen in goede staat te verkopen of over te dragen.?

Duurzaam woongenot
Doordat De Woonplaats regionaal goed verankerd in Enschede en Groenlo is, weten ze goed wat er leeft en speelt in wijken en kunnen ze ook deze huurders duurzaam woongenot gaan bieden!

Afbeelding
'Een aanwinst voor Lonneker'.
Nieuw speeltoestel op de Lonnekerschool 12 uur geleden
Afbeelding
13 wekenecho verdwijnt na 2027: waarom zwangere vrouwen dit niet meer krijgen 17 uur geleden
Na Francis, in de nazit, treedt orkest Wheels op.
Concert Politiekoor Twente met Francis van Broekhuizen 18 uur geleden
Afbeelding
Herfstknutselmiddag in Dal van de Mosbeek 12 okt, 13:47
Enschede Energie gaat voor duurzaam.
Enschede: textielstad van de toekomst! 12 okt, 09:50
Storing op de site van Albert Heijn.
Storing bij Albert Heijn: boodschappen kunnen niet worden bezorgd 12 okt, 09:33
Afbeelding
Ontdek de vogeltrek rondom Vliegveld Twente 11 okt, 14:02
Afbeelding
Geen film, wel een reis: ANI HU - The Experience komt naar Enschede 11 okt, 13:51