Opening Ronald McDonald Huiskamer in Vrouw Kind Centrum MST

Algemeen

Het afgelopen anderhalf jaar is er in Medisch Spectrum Twente hard gewerkt aan de realisatie van de Ronald McDonald Huiskamer in het Vrouw Kind Centrum. Begin maart vond de oplevering plaats en vanaf dat moment is er ondanks alle coronamaatregelen succesvol proefgedraaid in de Huiskamer. Het is een fijne plek geworden waar Twentse ouders, broertjes en zusjes en als de arts het toelaat, het zieke kind zich even kunnen terugtrekken en ontspannen in een compleet andere sfeer op het moment dat een kind is opgenomen in MST. Inmiddels wordt de Huiskamer al bezocht door 900 unieke bezoekers per maand. Ondanks de aangepaste maatregelen nu al een fantastische start wat zeker de behoefte van deze stand alone huiskamer aangeeft.

Enschede - Lianne Booijink, manager van Ronald McDonald Huis Zwolle en mede initiatiefnemer van deze nieuwe Huiskamer erkent dat er onder de gasten al langere tijd behoefte was aan zo een huiselijke plek in MST. “In het Ronald McDonald Huis in Zwolle logeren heel veel jonge ouders uit Twente. In Isala is namelijk een speciale Intensive Care voor veel te vroeg geboren kinderen. Op het moment dat er sprake is van een extreme vroeggeboorte is de kans groot dat je vanuit Twente in Zwolle terecht komt. Ouders kunnen dan terecht in het Ronald McDonald Huis. Zo zijn zij op loopafstand van het ziekenhuis en dichtbij hun kind.

Op het moment dat een prematuur sterk genoeg is om overgeplaatst te worden naar Medisch Spectrum Twente en de ouders het Ronald McDonald Huis in Zwolle verlaten, hoorden wij met regelmaat dat ouders in Enschede een huiselijke plek toch wel missen. Twente is groot dus het komt met regelmaat voor dat ook ouders uit Twente een toch een eind moeten reizen in de regio. Hoe fijn is het dan dat ook daar een huiselijke plek is waar je even tot rust kunt komen, een kopje koffie kunt drinken of ongestoord een paar uurtjes aan het werk kan. Met de komst van de Ronald McDonald Huiskamer in Enschede voldoen wij aan deze behoefte. Het past bovendien perfect in de gezondheidsvisie van de toekomst: de gezinsgerichte zorg.”

Innovatief project in Nederland

De Ronald McDonald Huiskamer zoals in Enschede is gerealiseerd is een innovatief project in Nederland. Er is een grote woonkeuken waar ouders in de ochtend ontbijten en de lunch of een diner zelf mogen bereiden. Je kan als ouders zelfs een lievelingskostje maken voor je opgenomen zoon of dochter. Daarnaast is er volop ruimte om te spelen, te werken en te ontspannen. In de toekomst is de wens om nog 1 of 2 logeerruimtes te realiseren.

Première Speciale Huiskamershow ter gelegenheid van de opening van de Ronald McDonald Huiskamer

Vanwege de coronaregels is ervoor gekozen om als opening van de Huiskamer een speciale Huiskamershow te maken waar in belangstellenden worden meegenomen vanaf het prille begin tot opstart en de realisatie van de Huiskamer. In deze uur durende show komen onder andere de initiatiefnemers, Jan den Boon, voorzitter Raad van Bestuur van MST, locoburgemeester Niels van den Berg en kinderarts Anne Jonge Poerink aan het woord. Ook wordt de nieuwe coördinator van de Huiskamer Heleen Schöppink voorgesteld.

De speciale Huiskamershow gaat op zaterdag 3 juli om 11 uur officieel in première bij Concordia te Enschede. De ruim 70 vrijwilligers en de direct betrokkenen zijn hier live bij aanwezig in verschillende zalen. Daarnaast kan iedereen die geïnteresseerd is de Huiskamershow online meekijken op zaterdag 3 juli vanaf 11.00 uur op www.ronaldmcdonaldhuiskamerenschede.nl

Afbeelding
Bezinning: ‘Waar stilte en Tao Teh King elkaar ontmoeten’ 12 jun, 11:27
Jazz bij de 6sprong.
Jazz Jam bij de 6sprong ook voor jazz-amateurs 12 jun, 10:32
Het NK Schaalvliegen is een uniek evenement.
NK Schaalvliegen bij modelvliegclub Ikarus 11 jun, 20:51
Penalty schieten is altijd weer een vermakelijke bezigheid bij de Pindacup. (Foto: Klaas Keizer)
Horeca voetbalt weer om de Pindacup 11 jun, 13:45
Open Ateliers Enschede is een initiatief van KunstNonStop.
Open Ateliers van KunstNonStop is zeker voor herhaling vatbaar 11 jun, 08:28
Afbeelding
Stadsgedicht van stadsdichter Vera Boertien 10 jun, 16:47
Afbeelding
Zomerkoninkjes uit eigen tuin zijn het lekkerst 10 jun, 14:24
Sportaal organiseerde de Avondvierdaagse.
Duizenden lopers bij de Avondvierdaagse 10 jun, 11:42